3/4 Grand Prix za nami
24 listopad

3/4 Grand Prix za nami

Prawie 200 setów w niemal 90 pojedynkach rozegrali w ubiegłą niedzielę uczestnicy III turnieju rozgrywanego w ramach Grand Prix Jaworzna w badmintonie amatorów w grach podwójnych.  Na parkiet hali VIA Sport, oprócz gospodarzy z klubu KS WOLANT, wybiegli ponownie badmintoniści m.in. z Pszczyny, Radzionkowa i Katowic, którzy biorą udział w zawodach od początku GP, a także zupełnie nowi goście z Krakowa i Wrocławia. Wspólne zmagania znowu trwały od wczesnego poranka do późnych godzin popołudniowych, a na boisku nie brakowało ostrej, sportowej rywalizacji!

Po pierwszym turnieju, który w wielu aspektach miał formę pierwszej, rozpoznawczej rundy bokserskiej oraz drugich zawodach, podczas których można już było wskazać najlepiej zgrane duety, trzeci turniej okazał się swoisitym „okopaniem na pozycjach”. Na najwyższych pozycjach w każdej kategorii ponownie zobaczyliśmy pary, które już także we wcześniejszych zmaganiach pojawiły się na podium. Nie oznacza to oczywiście, że na parkiecie brakowało walki, wręcz przeciwnie! Każda startująca para dawała z siebie na boisku wszystko, a mecze, szczególnie w mixtach, często kończyły się dopiero po rozegraniu trzeciego seta.

Pierwsi swoje rozgrywki zakończyli panowie. W tej kategorii faworyci nie zawiedli i kolejne stopnie podium zajęli dokładnie ci sami zawodnicy, którzy po najwyższe laury sięgnęli także w turnieju drugim. Również najsilniejsze deble pań ponownie zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Ostatecznie także w tej kategorii na pudło wdrapały się, z lekkimi zmianami na samym szczycie, te same pary, które wywalczyły trofea w październiku. Nie inaczej było w najbardziej zaciętej rywalizacji par mieszanych. Tutaj jednak, wykorzystując nieobecność srebrnych medalistów z ubiegłych zawodów, przebojem na drugie miejsce wdarła się para z Pszczyny.

Klasyfikacja końcowa III turnieju (z czterech) w ramach Grand Prix Jaworzna w badmintonie amatorów w grach podwójnych:

DEBEL KOBIET
1. MIEJSCE: Agnieszka TRZCIONKOWSKA / Anna TRZCIONKOWSKA
2. MIEJSCE: Ewa LESIUK / Anna CZUPIOŁ
3. MIEJSCE: Anna MYNARSKA / Patrycja SZAFARCZYK

PEŁNE WYNIKI – DEBEL KOBIET

MIXT
1. MIEJSCE: Ewa LESIUK / Dariusz OPATRZYK
2. MIEJSCE: Anna MYNARSKA / Łukasz BRUDEK
3. MIEJSCE: Anna TRZCIONKOWSKA / Michał WIECZOREK

PEŁNE WYNIKI – MIXT

DEBEL MĘŻCZYZN
1. MIEJSCE: Łukasz URBANIK / Paweł GASINIEC
2. MIEJSCE: Grzegorz WÓJCIK / Mariusz MACZUGA
3. MIEJSCE: Dariusz OPATRZYK / Piotr CHRZĘSZCZYK

PEŁNE WYNIKI – DEBEL MĘŻCZYZN

*****

KLASYFIKACJE PO ROZEGRANIU 3 Z 4 TURNIEJÓW

*****

Przypominamy, że kolejny – czwarty i ostatni – turniej w ramach Grand Prix Jaworzna w badmintonie amatorów w grach podwójnych odbędzie się (po zmianie) W SOBOTĘ – 12 GRUDNIA. Jak zwykle do zapisów gorąco zapraszamy zarówno zawodników, którzy już brali udział w naszych zawodach, jak i nowych, chętnych do sprawdzenia swoich umiejętności badmintonistów. Zapisy będą przyjmowane do WTORKU – 8 GRUDNIA.

Wszystkich, którzy będą mieli ochotę, by ostateczne wyniki Grand Prix „omówić” we wspólnym gronie, gorąco zachęcamy do zarezerwowania sobie w sobotę – 12 grudnia – większej ilośći czasu, gdyż bezpośrednio po zawodach planujemy wyjście na towarzyski posiłek i napitek do lokalu, znajdującego się w bliskim sąsiedztwie hali, na której rozgrywamy turniej.

Tymczasem dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory wzięli udział w naszych turniejach, zwycięzcom  gratulujemy sukcesów i zapraszamy na ostatnie zawody w ramach Grand Prix, połączone z towarzyskim zakończeniem turniejowego sezonu 2015 w Jaworznie!

*****

Klub Sportowy „WOLANT” składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji Grand Prix parterom i sponsorom:

Urzędowi Miejskiemu w Jaworznie
Firmie Via Sport
Restauracji Mega Pizzy
Firmie VENA
Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej
Spółce Tauron
Firmie Thermoplast
Ask For Jack
Roberto Sport