Aktywny weekend z medalami
29 marzec

Aktywny weekend z medalami

Ubiegły weekend był niezwykle aktywny w wykonaniu reprezentantów KS Wolant. Nasza młodzież rywalizowała w VII Ogólnopolskim Turnieju Badmintona Wielicki Cup, seniorzy natomiast skrzyżowali rakiety na X Memoriale Pawła Gasza.

Ekipa naszych juniorów zagrała w Wieliczce w następującym składzie: Filip Roik, Zuzanna Łysak, Julia Sienkiewicz i Jakub Roik. Kwartet Wolanta zaprezentował się z bardzo dobrej strony. W kat. U-11 nie było problemów z wyjściem z grup i dopiero w 1/16 i 1/8 turnieju nasi zawodnicy musieli uznać wyższość swoich przeciwników. W kat. U-13 było trochę trudniej lecz i tu nie obyło się bez wygranych pojedynków, a zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w kolejnych turniejach.

Seniorzy Wolanta na turniej wybrali się do Bierunia, gdzie już po raz 10. spotkali się doświadczeni zawodnicy z całej Polski. Świetne występy pozwoliły nam stanąć na podium w aż pięciu kategoriach! Ula z Jackiem Osadnikiem (STB Energia Lubliniec) – zdobyli brązowy medal w kat. XD 55+, trzeci stopień podium wywalczyła także Marta – kat. WS 40+ oraz Macie i Krzysiek – kat. MD 50+. Medale srebrne w grze podwójnej wywalczył także nasz mixt – Agnieszka i Darek – kat. XD 40 + oraz debel męski – Wonchan i Darek – kat. MD 40+.

Cieszymy się zarówno z udanego występu, jak i licznego udziału naszych reprezentantów w turnieju krajowym :) Gratulacje dla Wszystkich za walkę i postawienie kolejnego kroku w badmintonowej karierze.

Fotogaleria z imprezy dostępna jest na naszym Facebooku.