Cztery turnieje w jeden weekend!
2 maj

Cztery turnieje w jeden weekend!

W weekend 27-28 kwietnia – od kat. U-9 do kat. „Senior” – aż osiemnastu naszych zawodników wystąpiło w czterech turniejach.

Na krajowym turnieju w Warszawie w kat.U-13 zaprezentował się Jakub Grabowski. W grze singlowej oraz wspólnie w deblu z kolegą Aleksandrem Kapinosem (KS Badminton Gdańsk) zagrał bardzo ładne pojedynki i zebrał kolejne cenne doświadczenie.

Do Blachowni na Powiatową Ligę Dzieci wybrali się nasi najmłodsi zawodnicy: Adaś Gąsior, Kajtek Richter, Ada Bożek, Lena Richter, Julia Gąsior i Agnieszka Bronder. Nasza młodzież pod okiem starszych zawodników dzielnie stawiała swoje pierwsze kroki w badmintonowej karierze. Większość swoich pojedynków mogą zaliczyć na PLUS!

Po sąsiedzku – na Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej wystąpili Oskar i Patrycja Fereniec, Dominik Ardelli oraz Wiktor i Tomasz Chmura. Dla naszego 8-letniego Oskara był to debiut na badmintonowym turnieju. Bardzo dzielnie walczył i zaliczył udane pojedynki. W kategorii „rodzinnej” w grze deblowej Tomek z Wiktorem zaliczyli świetne występy i zasłużenie stanęli na najwyższym stopniu podium.

Na Ogólnopolski Turniej Seniorów XII Memoriał Pawła Gasza do Bierunia wybrali się nasi najbardziej doświadczeni zawodnicy i trenerzy. Wszyscy wystąpili w dwóch grach. Na fazie grupowej w swoich kategoriach rozgrywki zakończyli Tomasz Chmura, Arkadiusz Pastuszka i Adam Wybraniec. Druga połowa naszego składu miała „lepszy dzień” i powalczyła o miejsca na podium.

W kat. debel kobiet 25+ – Beata Białek/Karolina Siodłak zajęły trzecie miejsce.
W kat. singiel 25+ Karolina Siodłak – trzecie miejsce.
W kat. mixt 30+ Beata Białek/Darek Opatrzyk – pierwsze miejsce.
W kat. debel mężczyzn 30+ Darek Opatrzyk/Jakub Firlus (UKS Unia Bieruń) – trzecie miejsce.

W turnieju towarzyszącym w kat. singiel U-13 wystąpiła również Paulina Białek. Po przegraniu tylko jednego pojedynku ostatecznie wywalczyła srebro!

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom walki na korcie oraz super spędzonego czasu – na sportowo!

Więcej zdjęć z weekendu na naszym FB – TUTAJ