Dwukrotnie na podium
1 kwiecień

Dwukrotnie na podium

W ostatnią niedzielę marca zawodnicy Klubu Sportowego ”WOLANT” reprezentowali Jaworzno na Świątecznym Turnieju Badminton „Zajączek 2015”, którego organizatorem był MOSiR w Łaziskach Górnych. Do zawodów zgłosiło się ponad 70 zawodników i zawodniczek z terenu całego Śląska, a do wyłonienia najlepszych trzeba było rozegrać niemal 200 spotkań.

W turnieju wzięło udział sześciu reprezentantów KS WOLANT, którzy występowali we wszystkich kategoriach wiekowych. W konkurencji pań – „Kobiety – open” wzięły udział: Katarzyna Dubiel i Karolina Siodlak, natomiast panowie zmagali się w kategoriach „junior” – Adam Bochenek, „+18″ – Dariusz Opatrzyk i Marcin Wójtowicz oraz „+ 45″ – Łukasz Bochenek. Zawody dla naszego klubu były bardzo udane, ponieważ po niedawnej reaktywacji był to pierwszy oficjalny turniej, podczas którego reprezentanci KS WOLANT – Karolina Siodlak i Dariusz Opatrzyk, w swoich kategoriach stanęli na podium, zajmując 3 miejsca.

„Zajączek” był to pierwszym z serii 6 punktowanych turniejów i każdy zawodnik za zdobyte miejsce w klasyfikacji końcowej zdobył punkty do klasyfikacji generalnej. Podsumowaniem całego cyklu będzie, zaplanowany na 20 grudnia, turniej „Wigilijny”, więc każdy zawodnik ma jeszcze szansę na poprawę swoich notowań, a nawet ostateczny sukces.

Dużo szybciej, bo już w maju, o najwyższe laury będą walczyć badmintoniści w Jaworznie, gdzie odbędą się Mistrzostwa Jaworzna nauczycieli, pracowników oświaty i samorządowców. Oprócz zmagań amatorów kometki, zawody uświetni także zaproszony gość – Mistrz Europy, który wystąpi w grze pokazowej.

Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tych zawodach. Szczegółowy komunikat o Mistrzostwach ukaże się już niebawem, a wszystkich potencjalnych zawodników i pasjonatów badmintona zachęcamy do wspólnych treningów z Klubem Sportowym WOLANT. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 889-447-555.

Więcej zdjęć z imprezy oraz pełne wyniki można znaleźć na stronie organizatora – www.mosir.laziska.pl.