Finał dla Stefci
16 styczeń

Finał dla Stefci

Przed nami ostatnia odsłona IV Grand Prix Jaworzna w grach podwójnych! Turniej finałowy nie tylko wyłoni triumfatorów bieżącej edycji GP, ale będzie też okazją do wyrażenia wsparcia naszej koleżance Stefci Stefańczyk, która mimo walki z ciężką chorobą nie traci pogody ducha i zamiłowania do badmintona!

Od strony sportowej czwarty turniej Grand Prix 2018 nie będzie się niczym różnił od poprzednich odsłon cyklu. Na parkiecie hali Via Sport Racket Center ponownie zmierzą się sympatycy badmintona z wielu miast Śląska i Małopolski, tym razem pikanterii sportowej rywalizacji doda jednak fakt, że wyniki tych zawodów przełożą się bezpośrednio na ostateczne wyniki klasyfikacji generalnej GP i zadecydują o końcowej kolejności najlepszych par na podium.

Zbliżający się turniej ma jednak także dodatkowy wymiar. Zadedykowany jest bowiem Stefci – naszej koleżance, zapalonej badmintonistce, uczestniczce poprzednich edycji jaworznickiego Grand Prix, z którą wielu zawodników biorących udział w obecnej edycji miało okazję wspólnie potykać się na boisku. Stefcia od ponad roku zmaga się z nowotworem Neurobalstoma, nie traci jednak pogody ducha i dzielnie stawia czoła przeciwnościom losu! Mimo że niewielu z nas potrafi sobie zdać tak naprawdę sprawę z trudów jej batalii, pragniemy wyrazić i ofiarować jej całą swoją miłość i wsparcie! Wierząc, że jako prawdziwa wojowniczka nie ustanie w walce i także ten – najtrudniejszy jak dotąd „mecz” w życiu rozstrzygnie na swoją korzyść!!

Wszystkich sympatyków badmintona zapraszamy na finałowy turniej IV Grand Prix Jaworzna w grach podwójnych w najbliższą niedzielę – 20 stycznia – na godz. 9.00 do hali Via Sport przy ul. Inwalidów Wojennych (za basenem).

***

Badmintonistów, którzy chcieliby wesprzeć osoby zmagające się z nowotworem także w warstwie finansowej, zachęcamy do uczestnictwa w Charytatywnym Turnieju Badmintona – RAKieta, którego jedną z organizatorek jest właśnie Stecia! Na zawodach nie będzie tradycyjnego wpisowego, a zamiast tego uczestnicy będą mogli wpłacać datki na rzecz małych pacjentów onkologicznych z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Turniej zaplanowany jest na 9 lutego a odbędzie się w na hali Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Szczegóły można znaleźć tutaj: Charytatywny Turniej Badmintona – RAKieta.