GP2016 wystartowało
10 październik

GP2016 wystartowało

Kilkudziesięciu zawodników ze Śląska i Małopolski przyjechało do Jaworzna w pierwszą sobotę października, by wziąć udział w inauguracji drugiej edycji badmintonowego Grand Prix w grach podwójnych, który po raz kolejny organizował KS WOLANT. Rozegrane 1 października zawody to dopiero pierwsza odsłona cyklu GP, który składa się w sumie z czterech turniejów. Kolejny odbędzie się jeszcze w tym miesiącu!

Na pierwszym turnieju pojawiła się spora grupa zawodników, dobrze znanych z pierwszego cyklu Grand Prix, jak i debiutanci, którzy po raz pierwszy wzięli udział w naszej imprezie. Dla początkujących badmintonistów była to świetna okazja do zdobycia turniejowych szlifów i obserwowania bardziej doświadczonych kolegów.

Aby wyłonić najlepsze pary w poszczególnych kategoriach, zawodnicy musieli rywalizować na kortach przez niemal 9 godzin, podczas których rozegrali w sumie ponad 150 emocjonujących setów. Poziom sportowy duetów rywalizujących bezpośrednio o podium był bardzo wyrównany, a zgromadzeni w hali obserwatorzy mogli podziwiać zagrania z najwyższej półki. Ostatecznie na pudle stanęli badmintoniści mogący pochwalić się sukcesami w innych tego typu turniejach, a wśród nich nie zabrakło reprezentantów także naszego klubu :)

Zawodnicy mogą się już szykować do drugiej odsłony GP 2016, która zaplanowana jest na 30 października! Punktacja Grand Prix jest zrobiona w taki sposób, że nieobecność na jednym turnieju nie wyklucza końcowego sukcesu w całym cyklu, dlatego liczymy na to, że na imprezie po raz kolejny zameldują się nowi zawodnicy. Zapisy do drugiego turnieju GP będą przyjmowane do 25 października, a wszelkie szczegóły dotyczące imprezy można znaleźć w REGULAMINIE Grand Prix Jaworzna w badmintonie w grach podwójnych.

*****

Klasyfikacja końcowa I turnieju (z czterech) w ramach Grand Prix Jaworzna w badmintonie amatorów w grach podwójnych:

Debel kobiet

 1. miejsce – Ewa Lesiuk/Anna Czupioł
 2. miejsce – Beata Białek/Marta Wysypoł
 3. miejsce – Anna Mynarska/Patrycja Szafarczyk
 4. miejsce – Karolina Siodłak/Katarzyna Dubiel

Debel meżczyzn

 1. miejsce – Tomasz Matoga/Marek Tondera
 2. miejsce – Paweł Gansiniec/Łukasz Urbanik
 3. miejsce – Mariusz Maczuga/Wojciech Kałamaga
 4. miejsce – Michał Wieczorek/Dariusz Opatrzyk

Mixt

 1. miejsce – Julia Jurek/Tomasz Matoga
 2. miejsce – Beata Białek/Piotr Chrzęszczyk
 3. miejsce – Ewa Lesiuk/Michał Wieczorek
 4. miejsce – Katarzyna Dubiel/Dariusz Opatrzyk

*****

KLASYFIKACJE PO ROZEGRANIU 1 Z 4 TURNIEJÓW

*****

Za pomoc w organizacji pierwszego turnieju jak i całego cyklu serdeczne dziękujemy Urzędowi Miasta w Jaworznie, Mega Pizzy oraz Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej.

plakat-gpii-2