Grand Prix rozpoczęte, Mistrzostwa rozstrzygnięte
11 wrzesień

Grand Prix rozpoczęte, Mistrzostwa rozstrzygnięte

Sezon turniejów organizowanych przez KS WOLANT jak zwykle rozpoczęliśmy od prawdziwego combo! W ciągu dwóch dni  – 3-4 września – na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS Jaworzno zaprezentowało się prawie 150 zawodniczek i zawodników, biorących udział w VII Mistrzostwach Jaworzna oraz VIII Grand Prix w grach podwójnych. W trakcie weekendu wyłoniliśmy Mistrzów Jaworzna na rok 2022 – wśród dorosłych, dzieci i młodzieży oraz nauczycieli i samorządowców, a także poznaliśmy zwycięzców pierwszego z czterech turniejów tegorocznego cyklu GP.

Pierwszy dzień zmagań to niemal 15-godzinna uczta badmintona w wykonaniu zawodników rywalizujących w turniejowych kategoriach Open i Amator! W tym roku do grona stałych bywalców naszych zawodów dołączyła spora grupa „świeżej krwi”. Nowe, silne duety w grach podwójnych stworzyli także dobrze już znani zawodnicy. To wszystko sprawiło, że rywalizacja stała na znakomitym poziomie i w wielu pojedynkach ciężko było wskazać faworyta.

W drugim dniu zawodów hala należała do samorządowców i najmłodszych zawodników. Presja wyniku może nie była tu aż tak wyczuwalna 😉 ale w rywalizacji nie brakowało zaciętości. Zarówno młodzi adepci kometki, jak i doświadczeni nauczyciele i pracownicy samorządów umiejętnie przeplatali dobrą, towarzyską zabawę ze sportowymi zmaganiami :)

Podsumowując – zabawa była przednia, rywalizacja emocjonująca, a my raz jeszcze składamy gratulacje medalistom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie i sportową walkę w duchu fair play!

Poniżej znajdziecie pełne wyniki z dwudniowych zmagań oraz przejściową klasyfikację generalną Grand Prix po pierwszym turnieju.

W związku z tym, że w Mistrzostwach Jaworzna rozgrywane były tylko miejsca o podium, za dalsze lokaty w generalce Grand Prix kilka zespołów dostało po tyle samo punktów. Sprawiło to, że stawka po pierwszym turnieju jest bardziej wyrównana, a to z kolei oznacza, że jeszcze łatwiej będzie odrabiać ewentualne straty lub nieobecność z inauguracji GP w kolejnych odsłonach zmagań!

Wszystkich biorących udział w Grand Prix oraz osoby chcące dołączyć do zmagań zachęcamy do zapoznania się z REGULAMINEM GP. Po zebranych od uczestników uwagach, wprowadziliśmy w nim kilka zapisów, których celem jest poprawienie zasadności uczestnictwa zawodników w konkretnych kategoriach rozgrywkowych. Zgłoszenia do drugiego turnieju cyklu już są przyjmowane!! Mail, pod którym prowadzone są zapisy do udziału w zawodach 29 października to: robert.borszcz@bigserwis.pl. Zachęcamy do udziału :)

*****

PEŁNE WYNIKI VII MISTRZOSTW JAWORZNA W BADMINTONIE IM. MIROSŁAWA CIOŁCZYKA

*****

KLASYFIKACJA GENERALNA GRAND PRIX 2022 PO ROZEGRANIU 1 Z 4 TURNIEJÓW

*****

Za pomoc w organizacji cyklu Grand Prix serdeczne dziękujemy Urzędowi Miasta w Jaworznie, Miejskiemu Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, firmie Mega Pizza, firmie YONEX.

GRAND PRIX 2022 ver.3_t2