I turniej GP za nami
29 wrzesień

I turniej GP za nami

Reprezentantom KS WOLANT nie udało się co prawda stanąć na najwyższym stopniu podium, niemniej jednak za duży sukces należy uznać I turniej, rozegrany w ubiegłą niedzielę – 27 września – w ramach Grand Prix Jaworzna w badmintonie amatorów w grach podwójnych. W zawodach udział wzięło w sumie blisko 50 zawodniczek i zawodników z różnych miast Polski, którzy rozegrali łącznie prawie 250 zaciętych setów. Oprócz sportowej rywalizacji był czas na koleżeńskie rozmowy, wymianę doświadczeń i masę świetnej zabawy!

Warto podkreślić, że do udziału w zawodach zgłosili się nie tylko zawodnicy z Jaworzna ale także spora grupa badmintonistów z okolicznych miast Śląska i Małopolski – Olkusza, Katowic, Dąbrowy Górniczej, Radzionkowa i Tarnowskich Gór, a nawet goście z nieco bardziej odległej Łodzi! Mimo „przewagi liczebnej” gospodarzy – KS WOLANT wystawił 16 zawodników, okazaliśmy się niezwykle gościnni dla przyjezdnych zawodników. Być może nasi reprezentanci byli nieco stremowani występowaniem w roli organizatorów i na boisku musieli uznać wyższość gości, ustępując im miejsca na najwyższym stopniu podium. Nie oznacza to jednak oczywiście, że oddaliśmy wszystkie laury 😉 W deblu kobiet „brąz” wywalczyły Katarzyna DUBIEL i Anna CZUPIOŁ a w mixcie ten sam krążek przypadł w udziale innym naszym reprezentantom – Annie TRZCIONKOWSKIEJ i Michałowi WIECZORKOWI, z kolei drugie miejsce wywalczyła para Anna i Robert CZUPIOŁ.

grand-prix-I-wolant-0024– Dla niektórych zawodników z naszego klubu były to pierwsze turniejowe zmagania i jak stwierdzili tuż po zakończeniu imprezy – „już nie mogą się doczekać kolejnego turnieju – cieszy się Dariusz Opatrzyk z KS WOLANT. – Mamy oczywiście nadzieję, że nie tylko zawodnikom z najmniejszym doświadczeniem boiskowym spodobało się nasze Grand Prix i w kolejnych zawodach liczymy także na udział „starych wyg”.

Przypominamy, że kolejny – drugi z czterech – turniej w ramach Grand Prix Jaworzna w badmintonie amatorów w grach podwójnych odbędzie się już za niespełna trzy tygodnie – 18 października. Zapraszamy wszystkich chętnych do sprawdzenia swoich umiejętności badmintonistów do zapisów (będą przyjmowane do 14 października). Punktacja Grand Prix jest zrobiona w taki sposób, że nieobecność na jednym turnieju wcale nie wyklucza końcowego sukcesu w całym cyklu, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody!

Tymczasem dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w pierwszym turnieju, a zwycięzcom  gratulujemy sukcesu! Jednocześnie zapraszamy na kolejny turniej!

Klasyfikacja końcowa I turnieju (z czterech) w ramach Grand Prix Jaworzna w badmintonie amatorów w grach podwójnych:

DEBEL KOBIETgrand-prix-I-wolant-0026
1. MIEJSCE: Agnieszka TRZCIONKOWSKA / Anna TRZCIONKOWSKA
2. MIEJSCE: Marta WYSYPOŁ / Anna ŚLĄZOK
3. MIEJSCE: Katarzyna DUBIEL / Anna CZUPIOŁ

PEŁNE WYNIKI – DEBEL KOBIET

MIXTgrand-prix-I-wolant-0025
1. MIEJSCE: Marta WYSYPOŁ / Sebastian KONIECZNY
2. MIEJSCE: Anna CZUPIOŁ / Robert CZUPIOŁ
3. MIEJSCE: Anna TRZCIONKOWSKA / Michał WIECZOREK

PEŁNE WYNIKI – MIXT

DEBEL MĘŻCZYZNgrand-prix-I-wolant-0027
1. MIEJSCE: Łukasz URBANIK / Paweł GASINIEC
2. MIEJSCE: Grzegorz WÓJCIK / Mariusz MACZUGA
3. MIEJSCE: Robert BORSZCZ / Sebastian KONIECZNY

PEŁNE WYNIKI – DEBEL MĘŻCZYZN

*****

KLASYFIKACJE PO ROZEGRANIU 1 Z 4 TURNIEJÓW

*****

Klub Sportowy „WOLANT” składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji Grand Prix parterom i sponsorom:

Urzędowi Miejskiemu w Jaworznie
Firmie Via Sport
Restauracji Mega Pizzy
Firmie VENA
Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej
Spółce Tauron
Firmie Thermoplast
Ask For Jack