Czterokrotnie na podium
6 kwiecień

Dwa dni, trzy turnieje, cztery razy na podium. Tak aktywnie miniony weekend – 2-3 kwietnia – na śląskich parkietach spędzali zawodnicy KS WOLANT.

W sobotę, od wczesnych godzin porannych, w Bieruniu był rozgrywany VI Ogólnopolski Memoriał Pawła Gasza w badmintonie. Udział w tych zawodach wzięło blisko 150 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Nasz klub reprezentowali Katarzyna Dubiel w grze singlowej kobiet oraz Michał Wieczorek i Dariusz Opatrzyk w grach singlowych i wspólnie w deblu. W tak mocno obsadzonych zawodach nasi zawodnicy zaprezentowali się z dobrej strony.

Najlepszą lokatę uzyskał Michał Wieczorek, który w kategorii 30+ wywalczył brązowy medal. Dariusz Opatrzyk w grze singlowej oraz w grze deblowej z naszym medalistą zakończył udział w zawodach w fazie grupowej, zajmując miejsca w przedziale 4-6. Także w fazie grupowej swoje występy zakończyła także Kasia Dubiel. Trzeba jednak podkreślić, że jaworznianka już w pierwszej fazie turnieju musiała walczyć z dwiema bardziej doświadczonymi zawodniczkami z Czech i w obu spotkaniach zaprezentowała się z bardzo dobrej strony.

Memoriał Pawła Gasza nie był jedynym turniejem rozgrywanym w sobotę, w którym Klub Sportowy WOLANT miał swoich reprezentantów. Agnieszka Skowrońska i Marcin Wójtowicz wzięli bowiem udział w Grand Prix Dąbrowy Górniczej, gdzie wspólnie – w grze mixtowej, zajęli wysokie II miejsce. Natomiast w singlu, w kategorii „open”,  Marcin uplasował się na najniższym stopniu podium i zdobył brązowy krążek.

Mając niedosyt z dnia poprzedniego, w niedzielę nasz brązowy medalista z Bierunia udał się do Pszczyny, gdzie wziął udział w III turnieju Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej. Sportowa złość zdecydowanie sprzyjała Michałowi, bo tego dnia nie miał sobie równych na boisku i w swojej kategorii zajął pewnie I miejsce. W meczu finałowym pokonał swojego rywala w setach 21:8, 21:13 i wywalczył złoto!

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom, nie tylko bardzo dobrych wyników, ale także zapału i  ambicji już na początku wiosny 😉