Epizod na Victor Polish U17 International 2019
21 marzec

Reprezentant KS WOLANT – Adam Bochenek, w parze z Zuzanną Jarosz z AZS UŚ Katowice, wzięli w ubiegły weekend udział w międzynarodowym, rozgrywanym w Pszczynie turnieju Victor Polish U17 International 2019, w którym rywalizowała światowa czołówka badmintonowej młodzieży!

W pierwszej rundzie mixtowej rywalizacji nasza para trafiła na wolny los, w drugiej czekał ją pojedynek z duetem bardzo silnej w tych zawodach reprezentacji Niemiec, w składzie Tabea Tirschmann/Malik Bourakkadi, która w pierwszej grze pokonała zespół Kim Schmidt/Yannick Feltes z Luxemburga.

W pierwszym secie kompletnie nie było widać, że Adam i Zuzia wskoczyli do zawodów spoza list światowego rankingu. Przez większość partii gra toczyła się punkt za punkt i nasza para nie pozostawała bez szans na przechylenie partii na swoją korzyść. W końcówce rozgrywki górę wzięło jednak doświadczenie Niemców, którzy wyrwali seta na swoją korzyść 21:17.

Po zaciętej rozgrywce w secie nr 1, zespół naszych zachodnich sąsiadów szybko wyciągnął wnioski i w drugiej partii nie pozwolił już sobie na zlekceważenie jaworznicko-katowickiego duetu. Od początku seta Niemcy mocno przycisnęli i wygrali pewnie 21:10 oraz cały mecz 2:0.

Mimo porażki i krótkiego występu dla zawodnika KS WOLANT i reprezentantki AZS UŚ Katowice, tak duża, międzynarodowa impreza była na pewno wartościową lekcją, a także okazją do zaobserwowania swoich rówieśników, którzy reprezentują najwyższy światowy poziom badmintona! Może następnym razem jaworznicko-katowicka para wespnie się na szczyt rankingowej tabelki 😉

Pełną listę wyników Victor Polish U17 International 2019 można zobaczyć TUTAJ.

A TUTAJ można zobaczyć obszerną relację video z turniejowych pojedynków.