Kolejne medale Mistrzostw Polski Seniorów
11 czerwiec

Kolejne medale Mistrzostw Polski Seniorów

W ubiegłym roku to nasz klub miał zaszczyt organizować Mistrzostwa Polski Seniorów, na 43. edycję imprezy, rozgrywaną w dniach 3-5 czerwca – reprezentanci KS WOLANT musieli się jednak wybrać na drugi koniec Polski – do Cetniewa. Walka na obcym terenie nie odebrała animuszu naszym zawodnikom i – podobnie jak rok temu – wszyscy zameldowali się na podium zawodów.

Do udziału w 43. Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów w Badmintonie zgłosiło się w sumie 261 zawodniczek i zawodników. Podczas trzydniowych zmagań nasz klub reprezentowała trójka badmintonistów – Beata Białek, Maria Rzeźniczek i Dariusz Opatrzyk.

Najwięcej krążków – 3 brązowe – wywalczyła Maria Rzeźniczek. W grze pojedynczej w kat.60+, w grze deblowej w kat. 55+ wspólnie z Małgorzatą Kabarowską (LUKS Victoria Domecko) oraz w grze mixtowej w kat. 60+ wspólnie z Jackiem Osadnikiem (STB Energia Lubliniec)

O jeden medal mniej zdobyła Beata Białek. W grze deblowej w kat.35+ wspólnie z Ewą Morawiec (AZSUWM Olsztyn) wywalczyła brązowy medal, natomiast z partnerem klubowym – Darkiem Opatrzykiem – w kat. 35+ wywalczyła srebrny medal. Tym samym kolejny krążek do swojego zawodniczego dorobku zapisał także nasz Prezes :)

Biorąc pod uwagę, że w tym roku udało się zdobyć o jeden medal więcej niż w ubiegłorocznej edycji Mistrzostw, zawody na pewno można zaliczyć do udanych. Jednocześnie wzrósł apetyt na kolejny progres także na 44. edycji imprezy 😉

Pełną listę wyników z 43. Mistrzostw Polski Seniorów w badmintonie znajdziecie TUTAJ.

Kilka dodatkowych zdjęć zobaczycie na naszym facebookowym fanpage’u.