Kolejne podium na rozpoczęcie roku
19 styczeń

Kolejne podium na rozpoczęcie roku

Po sukcesie w ogólnopolskim turnieju seniorów, zawodnicy WOLANT’a nie zwalniają tempa! W sobotę – 16 stycznia, para Dariusz Opatrzyk i Michał Wieczorek wywalczyli srebrny medal w 18. Noworocznym Turnieju Badmintona o Puchar Burmistrza Pszczyny i Starosty Pszczyńskiego.

W Pszczynie do rywalizacji stanęło w sumie ponad 200 zawodników, a wśród nich także zawodowcy, startujący w kategorii „Masters”. „Mistrzowie” dali pokaz badmintona na najwyższym poziomie, co nie oznacza, że emocji i świetnych akcji brakowało w pojedynkach amatorów.

Nasza para Opatrzyk-Wieczorek, która po raz pierwszy występowała w takim składzie, bardzo dobrze radziła sobie od początku zmagań. Na drodze do ostatecznego zwycięstwa stanął naszym zawodnikom młody duet Filip Stępniak/Mateusz Matuszczak. Mimo że w pojedynkach grupowych Darek i Michał poradzili sobie z tymi rywalami, w grze finałowej musieli uznać wyższość przeciwników. Nie zmienia to jednak faktu, że nasi panowie zaprezentowali się bardzo dobrze, szczególnie, że grali ze sobą po raz pierwszy.

W turnieju wzięli udział także inni reprezentanci KS WOLANT. Robert Czupioł rywalizował w singlowych zmaganiach mężczyzn – amatorów i ostatecznie znalazł się w grupie zawodników zajmujących miejsca 5-8, a kolejne turniejowe szlify w kategorii „amatorzy – raz do roku” zebrała Agnieszka Skowrońska.

Gratulujemy udanych występów i dziękujemy za kolejny dobry turniej!

Pełna lista wyników i relacja z zawodów dostępne są na stronie klubu z Pszczyny – http://plesbad.pl.

Pełną galerię zdjęć z zawodów, wykonaną przez naszego kolegę Marcina, można zobaczyć na Facebook’u.