Medal był blisko
25 grudzień

Medal był blisko

dariusz-opatrzyk-zawody-2014-1W marcu 2014 r. reprezentanci formacji mundurowych z całego kraju spotkali się w staszowskim Powiatowym Centrum Sportowym na II Mistrzostwach Polski w Badmintonie służb mundurowych. Wśród zawodników znalazł się także przedstawiciel KS WOLANT – Dariusz Opatrzyk, który bronił barw policyjnych i po bardzo udanym występie „otarł” się o podium.

W trakcie dwudniowych rozgrywek w Staszowie, rozegrano łącznie 240 pojedynków w grach pojedynczych, podwójnych i mieszanych, zarówno kobiet jak i mężczyzn. We wszystkich rozgrywkach łącznie wystartowało niemal 100 przedstawicieli policji, wojska, żandarmerii, straży pożarnej, straży granicznej, służby więziennej oraz służb specjalnych z takich miasta jak: Połaniec, Wrocław, Opole, Płock, Radom, Strzelce opolskie, Piotrków Trybunalski, Rzeszów, Częstochowa, Kalisz, Kielce, Bydgoszcz, Olsztyn, Warszawa, Zabrze, Łódź, Szczytno, Mysłowice.

Reprezentant KS WOLANT rozegrał w czasie tego turnieju siedem pojedynków singlowych oraz cztery deblowe. W grze pojedynczej Darek Opatrzyk doszedł do półfinału, w którym uległ w setach 2-0 późniejszemu zwycięzcy turnieju, koledze Ryszardowi Bachusowi z Jednostki Wojskowej 1907. Szczęścia brakło także w pojedynku o brązowy medal, gdzie (w setach 21-12, 14-21 i 16-21) uległ koledze Sebastianowi Laseckiemu, reprezentującemu Straż Pożarną Skalmierzyce.

W grze deblowej zawodnik KS WOLANT tworzył parę ze swoim byłym kolegą klubowym – Markiem Pieczyńskim z Komendy Wojewódzkiej Policji Płock. Panowie ostatecznie nie weszli do półfinałów i zajęli wspólnie miejsce w przedziale 5-8.

dariusz-opatrzyk-zawody-2014– Poziom Mistrzostw był bardzo wysoki! Brało w nich udział wielu zawodników i zawodniczek, którzy wcześniej wyczynowo grali w badmintona. Zajęcie czwartego miejsca, po kilkunastu latach  przerwy od profesjonalnego treningu, uważam jednak za osobisty sukces, choć oczywiście szkoda straconej szansy na medal – mówił po zawodach Dariusz Opatrzyk z KS WOLANT.

Tym razem się nie udało, ale jesteśmy pewni, że Darek stanie na pudle w przyszłej edycji mistrzostw! :)