Mistrzostwa Jaworzna 2020 – podsumowanie
28 wrzesień

Mistrzostwa Jaworzna 2020 – podsumowanie

Spragnieni turniejowej rywalizacji fani badmintona nie zawiedli! W rozegranych, w dniach 19-20 września, V Mistrzostwach Jaworzna w badmintonie im. Mirosława Ciołczyka (połączonych z 1. turniejem tegorocznego cyklu Grand Prix w grach podwójnych) wystąpiło w sumie prawie 200 zawodników!

Podczas pierwszego dnia zawodów, do zmagań w grach singlowych, deblowych i mixtowych, stanęli dorośli adepci badmintona. Na parkiecie, w osobnych kategoriach, rakiety skrzyżowali amatorzy, samorządowcy i nauczyciele oraz „zawodowcy” w klasyfikacji open. Rywalizacja w grach podwójnych stanowiła jednocześnie pierwszą odsłonę zmagań w Grand Prix 2020.

wolantdo-0008Sobotnie otwarcie zawodów swoim występem wokalno-muzycznym uświetniły Dominika Korzeniec i Emila Bugajska, na co dzień badmintonistki klubu AZS UŚ Katowice, a honorowym gościem ceremonii była Małgorzata Ciołczyk, wdowa po Mirosławie Ciołczyku, któremu co roku poświęcony jest samorządowo-oświatowy memoriał.

wolantdo-0007Podczas uroczystości zakończona została także licytacja, z której dochód został w całości przekazany na leczenie Kubusia. Nasz mały bohater osobiście, w asyście mamy, odebrał symboliczny czek i upominki. Dzięki wsparciu uczestników imprezy, a w szczególności Agnieszki Roik, która zaoferowała najwyższa kwotę za koszulkę naszego kolegi, czterokrotnego Olimpijczyka (z Sydney, Aten, Pekinu i Londynu) – Michała Łogosza i rakietę ufundowaną przez firmę Yonex Polska, uzbieraliśmy w sumie 2200 zł! DZIĘKI!!!!!

wolantd-0154W drugim dniu Mistrzostw parkiet należał w całości do najmłodszych fanów kometki. Jak zwykle przy okazji rywalizacji dzieci, nie brakowało szczerych emocji, spontanicznych reakcji i kreatywnych zagrań :) W zmaganiach mogliśmy obserwować szereg reprezentantów KS WOLANT, a dla wielu z nich Mistrzostwa były pierwszą okazją do turniejowej rywalizacji z rówieśnikami. Tym bardziej cieszy fakt, że nie zabrakło dla nich miejsca także na podium :)

Pełne wyniki znajdziecie TUTAJ

wolantdo-0017Za pomoc przy organizacji imprezy składamy serdeczne podziękowania dla współorganizatorów i partnerów Mistrzostw! Swojego wsparcia udzieli nam:
Urząd Miasta w Jaworznie, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, Yonex Polska, Yasumi, JTBS Jaworzno, ART-COM Jaworzno, Cargo Jaworzno, Erfarb, Niebo w mieście, Mega Pizza Jaworzno, Pizzeria Elbuczo, Pizzeria Mattarello oraz Bar kawowy Maleńki.