Mistrzostwo Polski dla Jaworzna
29 czerwiec

Mistrzostwo Polski dla Jaworzna

Po zdobyciu sześciu medali na 43. Mistrzostwach Polski Seniorów, zawodnicy KS WOLANT zaliczyli kolejny udany występ – tym razem na Mistrzostwach Polski Amatorów – i przywieźli do Jaworzna kolejne krążki!!

Mimo że nasi reprezentanci po raz pierwszy brali udział w tych zawodach, nie było widać po nich tremy i – zarówno w rywalizacji indywidualnej jak i drużynowej – rozegrali bardzo dobre pojedynki. Podczas zmagań w Zielonce w barwach KS Wolant wystąpili: Agnieszka Białas, Karolina Siodłak, Joanna Terka, Łukasz Roik i Robert Żątkowski.

Pierwszego dnia, w rywalizacji drużynowej nasza ekipa gładko wygrała pierwsze starcie 5:0, niestety w drugim meczu, po zaciętej walce zakończonej wynikiem 2:3, musiała uznać wyższość rywali z Płocka, którzy później okazali się triumfatorami imprezy.

W rozgrywkach indywidualnych też nie brakowało zaciętych pojedynków i wymagających rywali. Mimo świetnej postawy naszych zawodników, zdarzały się mecze, w których trzeba było przełknąć gorycz porażki i pogratulować przeciwnikom. Nie przeszkodziło to jednak w próbie powalczenia o medale :)

Złoto w grze podwójnej kobiet wywalczyła Karolina Siodłak grając wspólnie z Pauliną Wilk (Laba Radzionków), z kolei brązowy krążek, w tej samej kategorii, zdobyły wspólnie Agnieszka Białas i Joanna Terka!

Serdeczne gratulacje dla dziewczyn Wolanta! I podziękowania za pomoc w przygotowaniach dla naszych klubowych sparingpartnerów oraz Miasta Jaworzno i Yonex Polska!

Filmowe relacje z meczy można obejrzeć TUTAJ.