Ogólnopolski Turniej „LI-NING Jaworzno CUP”
20 listopad

Ogólnopolski Turniej „LI-NING Jaworzno CUP”

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – finałowy turniej Grand Prix Jaworzna w grach podwójnych – połączony zostanie w tym roku z dodatkową imprezą, podczas której na boiskach będziemy mogli zobaczyć elite polskich badmintonistów. Wydarzenie to nosi nazwę „LI-NING Jaworzno CUP” i jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem w naszym mieście. Impreza odbędzie się w dniach 17-18 grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS.

Najważniejszym i najbardziej atrakcyjnym dla kibiców elementem imprezy będą zmagania zawodników w kategorii „Elite”, w której występują najlepsi w kraju badmintoniści, mogący się pochwalić startami w barawach reprezentacji. Sporo sportowych emocji dostarczą także na pewno zmagania „Masters’ów”, wśród których nie brakuje bardzo doświadczonych zawodników, a także rywalizacja najmłodszych, którzy braki techniczne nadrabiają zapałem do gry i dynamiką.

– Mamy nadzieję, że sprowadzenie do Jaworzna elity polskich badmintonistów oraz zorganizowanie otwartej imprezy dużego formatu z ich udziałem przyczyni się do popularyzacji tego sportu wśród wszystkich kibiców, którzy pojawią się na trybunach – mówi Dariusz Opatrzyk z Klubu Sportowego WOLANT, organizator imprezy. – Występy polskich reprezentantów na olimpiadzie pokazały, jak bardzo emocjonującą i widowiskową dyscypliną jest badminton, dlatego liczymy, że nasza impreza będzie się cieszyła dużym zainteresowaniem i przyciągnie sporą widownię.

Sporą dawkę badmintona, tym razem w wykonaniu amatorów, będzie można zobaczyć także w ramach zaplanowanego na niedzielę finału II Grand Prix Jaworzna w grach podwójnych. Trwające od początku października rozgrywki gromadzą każdorazowo kilkudziesięciu zawodników, głównie ze Śląska i Małopolski, i pozwalają fanom badmintona w różnym wieku na wspólną rywalizację i dobrą zabawę.

Wszelkie szczegóły dotyczące organizacji i harmonogramu imprezy, zapisów do turnieju oraz nagród można znaleźc w KOMUNIKACIE ORGANIZACYJNYM.

Wstęp na oba dni turnieju są dla kibiców bezpłatne, dlatego gorąco zachęcamy do udziału w imprezie i bliższe poznanie dyscypliny, jaką jest badminton!!

li-ning-jaworzno