Pierwsze turniejowe combo za nami, drugie już nadciąga!
22 wrzesień

Pierwsze turniejowe combo za nami, drugie już nadciąga!

Po wakacyjnej przerwie, sezon turniejowy tradycyjnie zaczęliśmy od organizacji „Memoriału Mirosława Ciołczyka”, który od kilku już lat łączy w sobie kilka imprez – Grand Prix w grach podwójnych, Mistrzostwa Jaworzna, turniej samorządowców i pracowników oświaty oraz zmagania dzieci i młodzieży. Po dwóch dniach zmagań wyłoniliśmy zwycięzców wszystkich kategorii i na wysokich obrotach przygotowujemy się już do powtórki naszego turniejowego combo – 21 października rozegramy Mistrzostwa Mysłowic!

Pierwszy dzień zmagań w ramach Mistrzostw Jaworzna to standardowo rywalizacja zawodników startujących w singlowych, deblowych i mikstowych kategoriach Open i Amator! Jak zawsze, zmagania w grach podwójnych były jednocześnie pierwszą odsłoną tegorocznego cyklu Grand Prix. W drugim dniu zawodów hala należała do samorządowców i najmłodszych zawodników. Presja wyniku może nie była tu aż tak wyczuwalna, ale w rywalizacji nie brakowało zaciętości. Zarówno młodzi adepci kometki, jak i doświadczeni nauczyciele i pracownicy samorządów umiejętnie przeplatali dobrą, towarzyską zabawę ze sportowymi zmaganiami.

Poniżej znajdziecie pełne wyniki z dwudniowych zmagań oraz przejściową klasyfikację generalną Grand Prix po pierwszym turnieju.

W związku z tym, że w Mistrzostwach Jaworzna rozgrywane były tylko miejsca o podium, za dalsze lokaty w generalce Grand Prix kilka zespołów dostało po tyle samo punktów. Sprawiło to, że stawka po pierwszym turnieju jest bardziej wyrównana, a to z kolei oznacza, że jeszcze łatwiej będzie odrabiać ewentualne straty lub nieobecność z inauguracji GP w kolejnych odsłonach zmagań!

A kolejny etap Grand Prix rozegramy już 21 października!! I tym razem także będzie to „turniejowe combo”, gdyż GP połączone będzie z Mistrzostwami Mysłowic, a to ponownie oznacza szansę na zgarnięcie podwójnych nagród w ramach jednej imprezy 😉 Zapisy zawodników chętnych do wzięcia udziału w imprezie już wystartowały!! Wszyscy chętni mogą nadsyłać swoje zgłoszenia na adres e-mail: lukasz.roik@gmail.com. Lista zgłoszeń zostanie zamknięta 18 października, o godz. 22.00.

O wszelkich szczegółach zawodów – kategoriach rozgrywkowych, warunkach zgłoszenia, obowiązkach zawodników itp. można przeczytać w REGULAMINIE MISTRZOSTW MYSŁOWIC.
Wszystkich biorących udział w Grand Prix oraz osoby chcące dołączyć do zmagań zachęcamy do zapoznania się także z REGULAMIN GRAND PRIX.

*****

PEŁNE WYNIKI VIII MISTRZOSTW JAWORZNA W BADMINTONIE IM. MIROSŁAWA CIOŁCZYKA

*****

KLASYFIKACJA GENERALNA GRAND PRIX 2023 PO ROZEGRANIU 1 Z 4 TURNIEJÓW

*****