Podium w święto Niepodległości
12 listopad

Podium w święto Niepodległości

Pomiędzy kolejnymi turniejami rozgrywanymi w Jaworznie w ramach Grand Prix amatorów w grach podwójnych, nasi reprezentanci kontunują swoje wystepy także w cyklu zawodów rozgrywanych w Łaziskach Górnych. W ostatnim „turnieju niepodległościowym”, który odbył się 8 listopada, reprezentantom KS WOLANT po raz kolejny udało się zająć miejsca na podium, a dobre występy dają szansę na osiągnięcie wysokich pozycji w całym cyklu, do którego zakończenia pozostały tylko jedne zawody.

Na hali w Łaziskach po raz kolejny spotkali się najlepsi badmintoniści z „naszego okręgu”, a wśród nich wiele znanych twarzy z jaworznickiego Grand Prix. Oprócz „stałych bywalców”, tym razem na starcie pojawiło się także bardzo wielu nowych zawodników, którzy przyjechali m.in. z: Tarnowa, Brzegu Dolnego, Olkusza, Bolesława, Rybnika, Mysłowic, Katowic, Bielska Białej, Gliwic, Strumienia, Będzina, Tychów i Mikołowa. W szranki staneli oczywiście także gospodarze z Łazisk Górnych oraz reprezentacja KS WOLANT z Jaworzna.

W Turnieju mogli brać udział wszyscy chętni, którzy zostali podzieleni na cztery kategorie: JUNIOR, KOBIETY OPEN oraz mężczyźni OPEN i SENIOR (+45 lat). W kategoriach, w których nie mielismy swoich reprezentantów najlepsi byli:

  • wśród JUNIORÓW zwyciężył Jakub SKRZYPCZYK (Łaziska), drugi był Kacper MACIEJAK, a trzeci Adam MACIEJAK (Mikołów);
  • w kategorii SENIOR kolejne zwycięstwo odnotował Kornel KOPTOŃ (Katowice), drugie miejsce zajął Jerzy DRÓBKA (Brzeg), trzecie – Wojciech DRWIĘGA (Łaziska).

Z kolei w kategoriach, w których występowali zawodnicy WOLANT’a wyniki prezentowały się nastepująco:

  • w kategorii KOBIET zwyciężyła Ola WYROBEK (Tychy), a druga była Anna NOCOŃ (Łaziska). Na najniższym stopniu podium uplasowała się nasza zawodniczka – Anna CZUPIOŁ, a tuż za pudłem znalazła się druga dziewczyna WOLANT’a – Kasia DUBIEL;
  • w najliczniejszej kategorii – Mężczyźni OPEN triumfował Wojciech SZCZEGIELNIAK (Katowice). Dwa kolejne stopnie podium, po raz kolejny, wywalczyli zawodnicy KS WOLANT. Tym razem drugie miejsce zajął Michał WIECZOREK, a trzeci był Darek OPATRZYK.

Kolejne dobre występy i wywalczone punkty przez Michała Wieczorka i Katarzynę Dubiel, którzy brali udział we wszystkich dotychczasowych turniejach w Łaziskach, dają im duże szanse na zajęcia miejsca na podium także w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Trzymamy kciuki za występ w ostatnim turnieju! Ale zanim pojedziemy znowu do Łazisk, już 22 listopada zapraszamy na III turniej naszego Grand Prix!! :)

łaziska-turniej-11listopada-2
fot. www.mosir.laziska.pl