Półmetek Grand Prix 2016
14 listopad

Półmetek Grand Prix 2016

Za nami dwa z czterech turniejów tegorocznego Grand Prix w grach podwójnych. Amatorzy badmintona jak zwykle nie zawiedli i licznie stawili się w Jaworznie, by wziąć udział w sportowej rywalizacji na wysokim poziomie. A przed nami już niebawem trzecia odsłona turniejowych zmagań badmintonowych.

Podobnie jak w roku ubiegłym, drugi turniej GP charakteryzował się kilkoma zmianami w zestawieniach par turniejowych, podobnie także na zawodach pojawili się nowi zawodnicy chcący sprawdzić się na jaworznickim parkiecie. Trzecim podobieństwem była obecność na zawodach najbardziej utytułowanego polskiego badmintonisty kategorii 70+ – Pawła Gasza, który znowu zaszczycił nas swoją obecnością i wziął udział w turniejowej rywalizacji.

Mimo iż liderzy klasyfikacji po pierwszych zawodach po raz kolejny zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i obronili swoje pozycje, to pojawienie się zupełnie nowych par w rywalizacji wprowadziło spore roszady na kolejnych miejscach generalki. Oczywiście taki obrót sprawy bardzo cieszy, gdyż gwarantuje zaciętą walkę o pudło serii Grand Prix, także w kolejnych turniejach :)

A trzeci z nich zbliża się do nas dużymi krokami! Przypominamy, że kolejne zawody odbęda się już w sobotę – 26 listopada – a zapisy do turnieju potrwają jeszcze do wtorku – 22 listopada. Wszelkie szczegóły dotyczące imprezy można znaleźć w REGULAMINIE Grand Prix Jaworzna w badmintonie w grach podwójnych.

*****

Klasyfikacja końcowa II turnieju (z czterech) w ramach Grand Prix Jaworzna w badmintonie amatorów w grach podwójnych:

Debel kobiet

  1. miejsce – Ewa Lesiuk/Anna Czupioł
  2. miejsce – Stefania Stefańczyk/Patrycja Makocka
  3. miejsce – Beata Białek/Marta Wysypoł

Debel meżczyzn

  1. miejsce – Tomasz Matoga/Marek Tondera
  2. miejsce – Wojciech Szczegielniak/Maciej Cichosz
  3. miejsce – Przemysław Buda/Adam Gajda

Mixt

  1. miejsce – Julia Jurek/Tomasz Matoga
  2. miejsce – Ewa Lesiuk/Dariusz Opatrzyk
  3. miejsce – Beata Białek/Piotr Chrzęszczyk

*****

KLASYFIKACJE GENERALNE PO ROZEGRANIU 2 Z 4 TURNIEJÓW

*****

Za pomoc w organizacji pierwszego turnieju jak i całego cyklu serdeczne dziękujemy Urzędowi Miasta w Jaworznie, Mega Pizzy oraz Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej.

plakat-gpii-2