Rodzinny turniej w Mysłowicach
14 czerwiec

Rodzinny turniej w Mysłowicach

W minioną sobotę – 11 czerwca – na trenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w dzielnicy Morgi w Mysłowicach odbła się Rodzinna Olimpiada Sportowa. Pogoda od rana nam dopisywała, dzięki czemu mogliśmy gościć dużą ilość mieszkańców z całego miasta. Wśród szeregu atrakcji przygotowanych specjalnie na tą imprezę, był także turniej bamintona, napędzany oczywiście przez ekipę KS WOLANT :)

Na terenie przed szkołą rozstawiono wiele atrakcji, z których szczególnie chętnie korzystali najmłodsi. Wśród nich można było znaleźć stanowiska oferujące: malowanie twarzy, dmuchany zamek, loterię fantową, naukę tańca oraz przejażdżkę wozem strażackim. Były również wystepy grup tanecznych oraz pokaz komika.

W samo południe, w hali sportowej rozpoczął się natomiast turniej badmintona, nad którym nadzór sprawował Klub Sportowy WOLANT. Udział w imprezie wzięło bliko 50 sympatyków kometki, a rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach wiekowych. Duża ilość zawodników oraz zacięte mecze spowodowały, że turniej trwał niemal 6 godzin! Na koniec imprezy dla wszystkich zgromadzonych przygotowaliśmy niespodziankę – grę pokazową, w której wystąpili zawodnicy naszego klubu :)

Pomysł na zorganizowanie turnieju familijnego okazał się bardzo trafiony, ponieważ na imprezę faktycznie udało się przyciągnąć całe rodziny. Widać to np. po wynikach zawodów, gdzie w różnych kategoriach powatrzają się te same nazwiska.

Dziękujemy za pomoc w organziacji imprezy Urzędowi Miejskiemu w Mysłowicach, który współfinansował turniej w ramach zadania publicznego dotyczacego działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

Końcowa klasyfikacja w turnieju badmintona:olimpiada-rodzinna-mysłowice-0005

Kat. SP dziew.
I miejsce – Zuzanna STARCZYŃSKA
II miejsce – Joanna DZIWAK
III miejsce – Aleksandra ROGALA

Kat. SP chłop.
I miejsce – Szymon PALKA
II miejsce – Mikołaj BARSZCZEWSKIolimpiada-rodzinna-mysłowice-0003
III miejsce – Błażej PRZYŁUCKI

Kat. Gimn. Dziew.
I miejsce – Natalia DERA
II miejsce – Martyna FLEGER
III miejsce – Paulina HAJDUK

Kat.Gimn. chłopcy
I miejsce – Krzysztof ZŁOTKOWSKIolimpiada-rodzinna-mysłowice-0002
II miejsce – Marcin SZEJA
III miejsce – Dawid KSIĄŻEK

Kat. senior kob.
I miejsce – Bożena BARSZCZEWSKA
II miejsce – Katarzyna NOWAK
III miejsce – Natalia DUDEK

Kat. senior.menolimpiada-rodzinna-mysłowice-0001
I miejsce – Mariusz PALKA
II miejsce – Bogdan ZŁOTKOWSKI
III miejsce – Paweł STARCZYŃSKI