Sezon 2022-23 na medal!!
30 czerwiec

Sezon 2022-23 na medal!!

Tuż przed rozpoczęciem wakacji i sezonu urlopowego, reprezentanci KS WOLANT brali udział w dwóch turniejach rangi Mistrzostw Polski! Były to: 44. Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie oraz Indywidualne Mistrzostwa Polski Amatorów w badmintonie. Na obu imprezach naszym zawodnikom udało się wywalczyć medale!!

Na Mistrzostwach Polski Seniorów, rozgrywanych w Kępnie, nasz klub reprezentowała skromna – trzyosobowa – delegacja. Najlepiej w tych zawodach zaprezentowana się Maria Rzeźniczek, która – wspólnie z Piotrem Szafrańskim (UKS Korona Pabianice), w kat. XD 60+ – wywalczyła srebrny medal. Indywidualnie „Ula” dołożyła jeszcze brąz w kat. WS 60+. Beata Białek i Darek Opatrzyk w swoich kategoriach zakończyli rywalizacje w fazie grupowej.

Z kolei w Zielonce naszą „rodzynką’ w Mistrzostwach Polski Amatorów była Karolina Siodłak, która do Jaworzna wróciła aż z czterema medalami!! Wspólnie ze swoją drużyną, w skład której wchodzili także: Paulina Wilk, Michał Gąska, Bartosz Turski i Jakub Imielski, stanęła na najwyższym stopniu podium i zdobyła Mistrzostwo Polski! W turnieju indywidualnym dołożyła: srebro w deblu z Pauliną Wilk, srebro w mikście z Michałem Gąską oraz brąz w grze singlowej.

Wielkie gratulacje dla Naszych Medalistek!!!
I duże podziękowania dla wszystkich klubowych zawodników za wspólny trening i przygotowania do Mistrzostw.

Serdecznie dziękujemy także naszym partnerom – Urząd Miejski w Jaworznie, Yonex Polska, Nexx Developer – living in Silesia – którzy wspierają naszą codzienną działalność i pomagają w realizacji naszych sportowych celów!