Turniejowe sukcesy KS WOLANT
24 kwiecień

Zarówno nasi seniorzy, jak i badmintonowa młodzież, świetnie spisali się podczas jurajskich zawodów rozgrywanych w sobotę – 22 kwietnia.

Najbardziej doświadczeni zawodnicy KS Wolant świetnie zaprezentowali się w X Jurajskim Turnieju Seniorów w Częstochowie. Organizatorzy imprezy, jak zawsze, bardzo dobrze przygotowali obiekt do zawodów i zaserwowali uczestnikom wiele niespodzianek, nagród i medali. Kilka z nich trafiło także do naszych reprezentantów. Darek Opatrzyk, wspólnie z Ewą Lesiuk z AZS UŚ Katowice, w kat. XD 35+, zdobyli złoty medal. Ania Czupioł zgarnęła aż dwa trofea – wspólnie z Ewą Mynarską w kat. WD 25+ zdobyła srebrny medal, a wspólnie z Marcinem Rykałą w kat. XD 30+ wywalczyła brązowy krążek. Natomiast zmagający się z przeciwnikami w pojedynkę Jakub Probierz wywalczył brązowy medal w kat. SM 30 +.

W sobotę nie tylko seniorzy KS WOLANT walczyli na badmintonowych kortach. W miejscowości Poczesna k.Częstochowy, na Ogólnopolskim Turnieju Badmintona Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych – PUCHAR JURY, nasz klub dzielnie reprezentował Adam BOCHENEK. W grze singlowej zakończył on swój udział w fazie grupowej, natomiast w grze mieszanej, wspólnie z Zuzanną JAROSZ reprezentującą AZS UŚ Katowice, zajął trzecie miejsce i zdobył brązowy medal.