Wielicki Cup – kolejne medale naszej młodzieży
20 kwiecień

Wielicki Cup – kolejne medale naszej młodzieży

Świetnie zaprezentowali się nasi młodzi badmintoniści podczas Ogólnopolskiego Turnieju 11. Wielicki Cup, w kat. U9 i U13.

Pierwszego dnia turnieju w najmłodszej kategorii U9 reprezentował nas Kajetan Richter. Dla Kajtka był to pierwszy turniej w jego karierze. Tego dnia wygrał wszystkie swoje pojedynki i zasłużenie zajął pierwsze miejsce!!

W tych zawodach swój debiut w kat. U13 zaliczyły również Ada Bożek oraz Julia Jakóbik. Obie zaprezentowały się w deblu oraz grach singlowych. Były bardzo blisko wygrania swojego meczu gdyż w jednym z pojedynków w trzecim secie przegrały nieznaczne 22:20. W tej samej kategorii wystąpili Jakub Grabowski i Dominik Ardelli. Po bardzo ładnej grze i zaangażowaniu na boisku, niestety nie udało się w tych zawodach wejść do fazy medalowej.

Drugiego dnia turnieju reprezentowały nas najbardziej doświadczone zawodniczki w kat. U13 – Julia Sienkiewicz i Zuzanna Łysak. Dziewczyny wystąpiły w dwóch finałach! Wspólnie po trzysetowym pojedynku trwającym 39 min, zwyciężyły z parą Nina Wirzban (UKS AB Kraków) / Oliwia Szczerska (MMKS Kędzierzyn-Koźle) 21:11, 20:22, 21:17. A po krótkiej przerwie, w kolejnym finale gry pojedynczej wystąpiła Zuzia. W ostatnim meczu turnieju, który trwał blisko 40 min., żadna z dziewczyn nie odpuszczała. Ostatecznie po trzysetowej walce i wyniku 19:21, 21:18, 11:21 tym razem to przeciwniczka okazał się lepsza. Zuzia wróciła do domu ze srebrnym medalem.

Dziękujemy trenerom i rodzicom za pomoc i współpracę!

Udział w zawodach oraz systematyczne treningi naszych zawodników są dofinansowane ze środków Gminy Miasta Jaworzna.
Dziękujemy!!

Galeria z zawodów dostępna jest na naszym FB – TUTAJ

drużyna ks wolant na wielicki cup 2024