Wszyscy wrócili z medalami
11 kwiecień

Wszyscy wrócili z medalami

W pierwszą sobotę kwietnia, w Głubczycach, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W tym samym czasie w Bieruniu miał miejsce Ogólnopolski Turniej Seniorów, będący jednocześnie VIII Memoriałem Pawła Gasza.

W zmaganiach młodzików bardzo dobry występ zanotowali zawodnicy naszego województwa. Reprezentanci ośmiu śląskich klubów zdobyli w sumie 37,5 pkt (na 55 możliwych) do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. Wśród nich była także przedstawiciel KS WOLANT – Adam Bochenek, który rozegrał dobre zawody w grze pojedynczej, a wspólnie z Zuzią Jarosz z AZS UŚ Katowice wywalczył brązowy medal.

Także seniorzy naszego klubu mogą zaliczyć 7 kwietnia do szczęśliwych dni! W Bieruniu, w kat. WS 25+ brązowy medal wywalczyła Paulina Sztukowska, a w kat. MD 35+ srebrny medal zdobył Dariusz Opatrzyk wspólnie z Ryszardem Bachusem. Tym razem troszkę słabiej wyszedł występ w grze mieszanej pary Darek Opatrzyk, Justyna Herman, ale na pocieszenie nasz duet, jako jedyny, urwał seta późniejszym zwycięzcom turnieju.