Brązowe Mistrzostwa Seniorów
13 sierpień

Brązowe Mistrzostwa Seniorów

Gorący okres wakacyjny reprezentanci KS WOLANT wykorzystują nie tylko na wspólne treningi i propagowanie badmintona w ramach letniej szkoły dla początkujących, ale także na rywalizację turniejową. W sierpniowy weekend (7-9.08) nasi zawodnicy zmagali się z rywalami w Sianowie, w 41. Mistrzostwach Polski Seniorów w Badmintonie. W stawce prawie 200 zawodników, trójka reprezentantów KS WOLANT aż 4-krotnie stawała na podium zawodów, zdobywając cztery brązowe krążki.

Dwukrotnie na pudle Mistrzostw zameldowała się Maria Rzeźniczek, która rywalizowała w singlu kobiet 60+ oraz mixtcie, w parze z Markiem Rosą, także w kategorii 60+. W grze podwójnej – w deblu kobiet 25+ – w duecie z Mariolą Hawel, trzecie miejsce zajęła także Beata Białek. Wynik ten powtórzył również Darek Opatrzyk, który w deblu mężczyzn 35+, z Fabianem Maleszewskim, cieszył się w Sianowie z wywalczenia brązu.

Myślami coraz bliżej jesteśmy już przy V Mistrzostwach Jaworzna w Badmintonie im. Mirosława Ciołczyka, powoli przygotowujemy się też do kolejnej edycji Grand Prix, a na razie kontynuujemy treningi i cały czas zapraszamy nowych adeptów kometki na zajęcia z „ABC Badmintona:)