logo KS.WOLANTKlub Sportowy „WOLANT ”zaczął swoją działalność we wrześniu 2014 r. Wcześniej, w latach 2005-2011, działaliśmy jako stowarzyszenie pn. Uczniowski Klub Sportowy „Wolant”. Prowadzone wtedy zajęcia były ukierunkowane głównie na szkolenie dzieci i młodzieży. Nasza obecna działalność także będzie się skupiać na szkoleniu młodzieży, jednak na nasze zajęcia zapraszamy także dorosłych, którzy są zainteresowani badmintonem.

UKS ”WOLANT”, podobnie jak teraz KS „WOLANT”, był/jest członkiem Polskiego Związku Badmintona, a jego  zawodnicy posiadają licencję PZBad. Corocznie organizowaliśmy Mistrzostwa Jaworzna Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Badmintona oraz Grand Prix Jaworzna w Badmintonie. Nasi zawodnicy brali udział  i reprezentowali miasto w szeregu zawodów na terenie województwa śląskiego. Najlepsza zawodniczka podczas wcześniejszej działalności UKS „Wolant” była wicemistrzynią Śląska w kat. Junior młodszy.

Obecnie, już jako KS ”WOLANT”, od stycznia 2015 r. kontynuujemy prowadzenie zajęć sportowych, ukierunkowanych na szkolenie jak największej liczby dzieci i młodzieży, szczególnie z jaworznickich szkół. Jesteśmy także organizatorami cyklicznych imprez badmintonowych odbywających się w Jaworznie:

  • Mistrzostw Jaworzna Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w badmintonie
  • Mistrzostw Jaworzna nauczycieli, pracowników oświaty i samorządowców w badmintonie im. Mirosława Ciołczyka
  • Grand Prix Jaworzna amatorów w grach podwójnych w badmintonie

W 2016 r. udało nam się zorganizować w Jaworznie, pierwszy w historii miasta, Ogólnopolski Turniej Badmintona w kategorii Elite, czyli najwyższej możliwej klasie rozgrywkowej, na którym pojawiło się wielu zawodników ze ścisłego zaplecza kadry narodowej.

Na nasze treningi zapraszamy wszystkich chętnych – dzieci, młodzież oraz dorosłych!

Badminton jest dyscypliną sportu coraz prężniej się rozwijającą w naszym kraju. Powstaje coraz więcej akademii, uczniowskich klubów sportowych oraz klubów sportowych gdzie młodzież uczy się gry w tą olimpijską dyscyplinę sportu. Na terenie Jaworzna nie było dotąd klubu, który zajmowałby się szkoleniem i przygotowywaniem do zawodów w tej dyscyplinie młodzieży szkolnej. Także dorośli mieszkańcy miasta nie mieli gdzie rozwijać swojego zainteresowania badmintonem. Teraz my, jako KS „WOLANT”, dążymy do wypełnienia tej luki i oferujemy wysoką jakość szkolenia wszystkim fanom naszej dyscypliny.

Najbardziej zależy nam na stworzeniu grupy zawodników, którzy będą mogli uczestniczyć w kolejnych latach we współzawodnictwie sportowym w zawodach regionalnych i ogólnopolskich. Otwarci jesteśmy jednak także na osoby, które badmintona traktują czysto rekreacyjnie i chcą na treningach szlifować swoje umiejętności dla samego siebie.


Jesteście zainteresowani treningami badmintona?
Klub Sportowy „WOLANT” zaprasza na swoje zajęcia!

Dzwońcie pod numer:
889-447-555


KONTO KLUBU: Raiffeisen POLBANK nr: 22 1750 0012 0000 0000 2677 9855