Nauczyciele trenowali z „Wolantem”
16 styczeń

Nauczyciele trenowali z „Wolantem”

„Badminton na lekcjach wychowania fizycznego” to nazwa warsztatów, które odbyły się w ubiegłą środę, w hali sportowej Via Sport w Jaworznie. Ich organizatorem były: Klub Sportowy WOLANT oraz Szkolny Związek Sportowy z Jaworzna. Spotkanie miało na celu przeszkolenie uczestników zajęć z zakresu umiejętności planowania i prowadzenia zajęć badmintona na lekcjach WF-u.

W warsztatach wzięło udział ponad 30 nauczycieli z jaworznickich placówek oświatowych, którzy w ramach spotkania mieli okazję poznać zarówno teoretyczne aspekty gry w badmintona, jak również wzięli udział w szkoleniu praktycznym, pod okiem instruktora Dariusza Opatrzyka z KS WOLANT. W części teoretycznej, prowadzonej przez mgra Mariusza Kowalskiego z SZSu, znalazła się m.in. historia badmintona w Polsce, przepisy Polskiego Związku Badmintona oraz zasady sędziowania i rywalizacji sportowej. Trener Opatrzyk zajął się natomiast wskazaniem metodyki nauczania oraz kształtowaniem podstaw techniki gry. Na koniec, przykłady gry singlowej i deblowej, pokazała mgr Katarzyna Dubiel.

Nauczyciele, którzy wzięli udział w warsztatach, z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem podeszli do szlifowania umiejętności gry w badmintona. Niektórzy, co bardzo nas cieszy, wyrazili nawet chęć uczestnictwa w treningach organizowanych przez KS WOLANT, dlatego jesteśmy pewni, że to nie ostatnia taka inicjatywa.

Wszystkich zainteresowanych trenowaniem w naszym klubie prosimy o kontakt pod numerem tel. 889-447-555.

Zapraszamy do GALERII z warsztatów.