Półmetek Grand Prix
20 październik

Półmetek Grand Prix

Zmiany partnerów w niektórych deblowych i mixtowych parach oraz udział w zawodach zupełnie nowych zawodników, sprawiły, że II turniej w ramach Grand Prix Jaworzna w badmintonie amatorów w grach podwójnych, stał na jeszcze wyższym poziomie niż pierwsza odsłona zmagań, a ostateczne rozstrzygnięcia mocno „namieszały” w klasyfikacjach generalnych GP. Roszady w składach okazały się bardzo skuteczne w przypadku zawodników KS WOLANT, pozwoliły bowiem na zajęcie lepszych miejsc i pewne wskoczenie „na pudło” we wszystkich kategoriach rozgrywek.

Do drugiego turnieju w ramach rozgrywanego GP zgłosiło się aż 57 zawodniczek i zawodników, a wśród nich po raz kolejny znaleźli się reprezentanci klubów i miast z wielu zakątków Śląska i Małopolski. Na parkiecie pojawił się także gość specjalny – ubiegłoroczny Mistrz Europy w kategorii 70+ – Paweł Gasz,  który wziął udział w zawodach i w parze z Wojciechem Kałamagą zajął 4. miejsce w grze deblowej.

grand-prix-II-wolant-0024– Bardzo cieszy nas fakt, że nasz turniej spotyka się rosnąca popularnością i przyciąga do Jaworzna coraz to nowych badmintonistów. Udział w turnieju takich zawodników, jak Pan Paweł Gasz, jest dla nas niezwykłym zaszczytem! Oprócz bycia świetnym badmintonistom, Pan Paweł jest także przykładem na to, że naszą dyscyplinę można z sukcesami uprawiać w każdym wieku. To prawdziwa inspiracja i zachęta do jeszcze bardziej wytężonych treningów – podkreśla Dariusz Opatrzyk z KS WOLANT.

 

Ciężko wyczuć czy to osoba Pana Pawła Gasza czy może zmiany w składach tak mobilizująco podziałały na zawodników naszego klubu, faktem jednak jest, że po okazaniu niezwykłej gościnności w pierwszym turnieju, tym razem reprezentanci KS WOLANT pokazali na boisku klasę, przebojem wdzierając się na najwyższe stopnie podium. W grze mikstowej do Darka Opatrzyka dołączyła Ewa Lesiuk, co sprawiło, że para ta, bez straty seta, uporała się ze wszystkimi rywalami i pewnie zajęła I miejsce w turnieju, jednocześnie debiutując od razu na trzeciej pozycji w generalce. Trzecie miejsce w tej kategorii ponownie wywalczyła także Ania Trzcionkowska i Michał Wieczorek. Podobnie przebojowo turniejową drabinkę przeszły w deblu kobiet „dziewczyny WOLANT’a” – Ewa Lesiuk i Ania Czupioł, które także nie tracąc seta wygrały zmagania w tej kategorii. Nieco trudniejszą drogę na podium mieli panowie. Triumfatorzy poprzedniego turnieju nie zamierzali bowiem tanio sprzedać skóry i po bardzo dobrej postawie obronili zarówno pierwsze jak i drugie miejsce podium. Na trzecim stanęła natomiast debiutująca w GP para KS WOLANT – Dariusz Opatrzyk/Piotr Chrzęszczyk.

Klasyfikacja końcowa II turnieju (z czterech) w ramach Grand Prix Jaworzna w badmintonie amatorów w grach podwójnych:

DEBEL KOBIET
1. MIEJSCE: Ewa LESIUK / Anna CZUPIOŁ
2. MIEJSCE: Agnieszka TRZCIONKOWSKA / Anna TRZCIONKOWSKA
3. MIEJSCE: Anna MYNARSKA / Patrycja SZAFARCZYK

PEŁNE WYNIKI – DEBEL KOBIET

MIXT
1. MIEJSCE: Ewa LESIUK / Dariusz OPATRZYK
2. MIEJSCE: Dominika GÓRALCZYK / Robert BORSZCZ
3. MIEJSCE: Anna TRZCIONKOWSKA / Michał WIECZOREK

PEŁNE WYNIKI – MIXT

DEBEL MĘŻCZYZN
1. MIEJSCE: Łukasz URBANIK / Paweł GASINIEC
2. MIEJSCE: Grzegorz WÓJCIK / Mariusz MACZUGA
3. MIEJSCE: Dariusz OPATRZYK / Piotr CHRZĘSZCZYK

PEŁNE WYNIKI – DEBEL MĘŻCZYZN

*****

KLASYFIKACJE PO ROZEGRANIU 2 Z 4 TURNIEJÓW

*****

Przypominamy, że kolejny – trzeci z czterech – turniej w ramach Grand Prix Jaworzna w badmintonie amatorów w grach podwójnych odbędzie się 22 listopada. Jak zwykle do zapisów gorąco zapraszamy zarówno zawodników, którzy już brali udział w naszych zawodach, jak i nowych, chętnych do sprawdzenia swoich umiejętności badmintonistów. Zapisy będą przyjmowane do 18 listopada). Punktacja Grand Prix jest zrobiona w taki sposób, że nieobecność na jednym turnieju wcale nie wyklucza końcowego sukcesu w całym cyklu, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody!

Tymczasem dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory wzięli udział w naszych turniejach, a zwycięzcom  gratulujemy sukcesów! Jednocześnie zapraszamy na kolejny turniej!

*****

Klub Sportowy „WOLANT” składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji Grand Prix parterom i sponsorom:

Urzędowi Miejskiemu w Jaworznie
Firmie Via Sport
Restauracji Mega Pizzy
Firmie VENA
Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej
Spółce Tauron
Firmie Thermoplast
Ask For Jack
Roberto Sport