Nasze starty w ligowych rozgrywkach PZBad zaczęliśmy w roku 2020, jako pierwsza badmintonowa drużyna w historii Jaworzna! Całość naszej 3-ligowej reprezentacji składała się wówczas z zawodników, którzy trenowali badmintona stosunkowo niedługo (maksymalnie od 2017 r.). Występy w lidze i szansa zmierzenia się z rywalami z innych miast od początku była dla nich nie tylko szansą poważnej rywalizacji, często z bardziej doświadczonymi rywalami, ale przede wszystkim dużym warsztatem szkoleniowym.

Po zmianach strukturalnych wprowadzonych przez PZBad, obecnie drużyna KS WOLANT reprezentuje Jaworzno na poziomie 2. ligi badmintona.

Wynik sportowy ciągle nie jest dla nas priorytetem, a fakt uczestnictwa w ligowych rozgrywkach pod egidą Polskiego Związku Badmintona, traktujemy jako mobilizację do jeszcze cięższej pracy i krok w kierunku jeszcze lepszej popularyzacji badmintona w Jaworznie!

Osiągane przez naszą drużynę wyniki oraz rezultaty poszczególnych spotkań można śledzić tutaj:

II Liga Badmintona


Za pomoc finansową i organizacyjną, umożliwiającą starty w II Lidze w sezonie 2023/2024, składamy serdeczne podziękowania firmom:

Rhenus Office Systems Poland
i
Nexx Developer – living in Silesia