„Młodzieżowe” mistrzostwa za nami
23 luty

„Młodzieżowe” mistrzostwa za nami

Prawie 70 młodych osób wzięło udział w organizowanych przez Klub Sportowy Wolant Mistrzostwach Jaworzna Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Badmintonie. Pojedynkom nie brakowało dramaturgii a walka o pozycje medalowe była bardzo zacięta. Nic zresztą dziwnego, gdyż oprócz samej satysfakcji ze zwycięstwa dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych przygotowaliśmy puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Do tegorocznych zawodów, które odbyły się w piątek – 20 lutego, swoje reprezentacje wystawiło w sumie 18 szkół, a oprócz samych zawodników, na parkiecie można było zobaczyć także nauczycieli, którzy wspierali swoich wychowanków cennymi poradami. Wskazówki na pewno były przydatne, ponieważ odpowiednia taktyka i rozkład sił, tak w badmintonie, jak i każdej innej dyscyplinie, zdecydowanie pomagają odnieść ostateczny sukces.

Mistrzostwa Jaworzna Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Badmintonie

Drabinkę rozgrywkową ułożyliśmy w taki sposób, że pierwsza porażka wcale nie eliminowała od razu z gry i nawet z przegraną na koncie cały czas można było walczyć o miejsce na podium. Dzięki temu zawodnicy, nawet w razie „potknięcia”, ciągle mieli motywację do walki – tłumaczy prezes KS Wolant Dariusz Opatrzyk.

I faktycznie do końca Mistrzostw nie brakło ani walki, ani motywacji i ostatecznie, po czterech godzinach badmintonowych zmagań i rozegraniu niemal 150 pojedynków, wyłoniono najlepszych jaworznickich badmintonistów młodego pokolenia. Na podium stanęli:

Mistrzostwa Jaworzna Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Badmintonie

w klasyfikacji dziewcząt szkół podstawowych:
1. Moćko Daria – SP 22
2. Urbanik Rozalia – SP 22
3. Bryl Weronika – SP 7

w klasyfikacji chłopców szkół podstawowych:
1. Kuzak Szymon – SP 22
2. Boba Damian – SP 22
3. Kawka Przemysław – SP 15

w klasyfikacji dziewcząt szkół gimnazjalnych:

Mistrzostwa Jaworzna Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Badmintonie

1. Boba Aleksandra  – G 8
2. Siodłak Anna – G 8
3. Tucznio Paulina – G 10

w klasyfikacji chłopców szkół gimnazjalnych:
1. Mocek Jakub – G 1
2. Łuka Maciej – G 8
3. Gajda Łukasz – G 1

Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Mistrzostwach Jaworzna Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Badmintonie.

Specjalne podziękowania kierujemy także dla radnego Rady Miejskiej – pana Dawida Domagalskiego, który ufundował nagrody indywidualne i medale dla najlepszych zawodników, a także dla Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie i Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Jaworznie, za udział w organizacji imprezy oraz dla Urzędu Miejskiego w Jaworznie, który finansowo wsparł Mistrzostwa.

Zapraszamy do galerii z imprezy:

« 2 z 2 »