Kolejne Mistrzostwa za nami!
27 maj

Kolejne Mistrzostwa za nami!

W niedzielny poranek – 24 maja 2015 r. – w hali VIA SPORT w Jaworznie zebrali się nauczyciele, pracownicy oświaty, samorządowcy oraz sympatycy i partnerzy KS WOLANT, aby rywalizować i śledzić zmagania zawodników w I Mistrzostwach Jaworzna w badmintonie. Oprócz fanów „kometki” z Jaworzna w zawodach uczestniczyli także sportowcy z miast sąsiednich, a w otwarciu Mistrzostw udział wzięło wielu zaproszonych gości oraz wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski – Ewa i Mateusz Szałankiewiczowie.

Na oficjalnym otwarciu zawodów, tuż po godz. 9.00, pojawiło się wielu zaproszonych gości, wśród nich znaleźli się m.in.: vice Przewodnicząca Rady Miejskiej – Ewa Zuber, która oficjalnie otworzyła zawody, Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Zbigniew Mika, kierownik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Marcin Bryl, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Mysłowicach Jerzy Sorek oraz przedstawiciel firmy Remagum Mysłowice wolant-jaworzno-badminton-mistrzostwa-nauczycieli– Bartosz Malaka. Rozpoczęcie zawodów uświetnił ponadto pokazowy występ małżeńskiej pary Szałankiewiczów, która na co dzień występuje w badmintonowej lidze niemieckiej oraz prowadzi zajęcia w UKS Unia Bieruń.

W pokazie profesjonalnej gry uczestniczył także przedstawiciel KS WOLANT Dariusz Opatrzyk, który w mikstowej parze z Ewą Szałnkiewicz zagrał przeciwko Mateuszowi. Był to niestety jedyny występ naszego prezesa, ale za to przez całą resztę imprezy wzorowo spisywał się w roli prowadzącego zawody! :)

wolant-jaworzno-badminton-mistrzostwa-nauczycieli-069Zanim jednak doszło do pierwszego pojedynku Mistrzostw, wszyscy uczestnicy imprezy minutą ciszy uczcili pamięć naszego kolegi, sympatyka badmintona, wieloletniego dyrektora MCKiS w Jaworznie – Mirosława CIOŁCZYKA.

Po części oficjalnej, zawodnicy przystąpili do sportowej rywalizacji na parkiecie. Zmagania prowadzone były w czterech kategoriach: singiel kobiet, singiel mężczyzn, debel mężczyzn oraz w grze mieszanej. Wielu uczestników wystąpiło w więcej niż jednej kategorii, oprócz gier singlowych, występując także w deblu lub/i mikście. Pojedynki były bardzo zacięte! Żeby to zobrazować wystarczy powiedzieć, że dwa z czterech meczy finałowych zakończyły się dopiero po rozegraniu decydującego trzeciego seta.

wolant-jaworzno-badminton-mistrzostwa-nauczycieli-082Po niemal sześciu godzinach zmagań i rozegraniu blisko 100 meczy udało się wyłonić zwycięzców poszczególnych kategorii. Wszyscy zawodnicy biorący udział w mistrzostwach dostali pamiątkowe medale, a badmintoniści, którzy zajęli miejsca na podium, zostali dodatkowo nagrodzeni specjalnymi statuetkami oraz nagrodami rzeczowymi. Pełną listę zwycięzców można znaleźć poniżej.

Razem z firmą VIA SPORT, jako organizatorzy zawodów, składamy serdeczne podziękowania wszystkim partnerom, którzy wspomogli nas w przygotowaniu Mistrzostw: Urzędowi Miasta Jaworzno, Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Jaworznie, Jaworznickiemu Towarzystwu Budwonictwa Społecznego oraz firmom: Vena-Reklama i Poligrafia, Mega Pizza, Ask For Jack i Remagum Mysłowice. Dziękujemy za Wasz wkład w zawodu oraz wspieranie rozwoju sportu i badmintona!

Klasyfikacja końcowa I Mistrzostw Jaworzna nauczycieli, pracowników oświaty i samorządowców w Badmintonie:

Singiel kobiet:
I miejsce – Katarzyna DUBIELwolant-jaworzno-badminton-mistrzostwa-nauczycieli
II miejsce – Joanna KAŁUŻA
III miejsce – Elżbieta KRONENBACH

Singiel mężczyzn:
I miejsce – Jacek SOWA
II miejsce – Grzegorz RADKO
III miejsce – Tomasz ŻYŁA

Debel mężczyzn:
I miejsce – Dariusz CHRAPEK/Jacek SOWAwolant-jaworzno-badminton-mistrzostwa-nauczycieli-080
II miejsce – Mariusz RECHUL/Mariusz BARAN
III miejsce – Grzegorz RADKO/Mariusz KOWALSKI

Mikst:
I miejsce – Katarzyna DUBIEL/Mariusz RECHUL
II miejsce – Joanna KAŁUŻA/Mariusz BARAN
III miejsce – Gabriela HAJDUGA/Sebastian SŁOTA

Dziękujemy wszystkim za udział w zawodach!!!

Zapraszamy do galerii:

« 1 z 4 »