Kolejne podium na zakończenie wakacji
8 wrzesień

Kolejne podium na zakończenie wakacji

Wysoka temperatura za oknem i jeszcze gorętsza atmosfera w hali, towarzyszyły kończącemu wakacje turniejowi badmintona, w dobrze już znanych naszym zawodnikom – Łaziskach Górnych. Wyróżnikiem ostatnich zawodów tego lata była obsada zmagań, gdyż na parkiecie mierzyli się sportowcy w przedziale wiekowym od 7 do 73 lat, a wśród startujących znalazło się wielu utytułowanych badmintonistów. W stawce pojawili się oczywiście także reprezentanci KS WOLANT – Wiesława Sewioł, Katarzyna Dubiel, Tomasz Żyła, Michał Wieczorek i Dariusz Opatrzyk. Dwaj ostatni panowie ponownie stanęli na turniejowym podium.

Na starcie stanęło blisko 60 zawodniczek i zawodników z wielu okolicznych miast. Byli reprezentanci Strzelec Opolskich, Olkusza, Bukowna, Bytomia, Zabrza, Radzionkowa, Bielska, Rybnika, Rydułtów, Katowic, Chechła, Gliwic, Dąbrowy Górniczej, Pszczyny, Tychów, Mikołowa, Łazisk Górnych i oczywiście Jaworzna.

Wśród uczestników znaleźli się zawodnicy, mogący się pochwalić dużymi sukcesami – m.in. Mistrz Europy weteranów w badmintonie z 2014 roku – Paweł GASZ, Mistrz Polski w Racketlonie z 2014 – Wojciech Drwięga, członek Kadry Polski amatorów w Racketlonie – Wojciech Wajda, a także zwycięzca I Pro Touru dla amatorów w racketlonie Michał Bara. Był również akademicki v-ce mistrz Śląska w singlu (2012) i mistrz Śląska w drużynie (2012 i 2013) – Wojciech Szczegielniak.

Ale na starcie stanęli przede wszystkim sportowcy amatorzy, dla których dzień bez badmintona – to dzień stracony, tacy, którzy odbijają lotkę pierwszy dzień, od miesiąca czy od roku. Poziom – choć bardzo wysoki wszystkich meczy, nie był tu aż tak ważny – liczyła się przede wszystkim dobra zabawa w sympatycznej, koleżeńskiej atmosferze oraz możliwość podniesienia własnych umiejętności i „sprawdzenia się”.

Mimo głównie rozrywkowego charakteru turnieju, oczywiście każdego sportowca cieszy także ostateczny, ciężko wywalczony sukces. Tym bardziej miło nam poinformować, że w męskiej kategorii open, na drugim i trzecim stopniu podium stanęli zawodnicy KS WOLANT, kolejno – Dariusz Opatrzyk i Michał Wieczorek. Powtórzyli tym samym sukces z początku sierpnia, kiedy to identycznych miejscach ukończyli turniej w Radzionkowie.

Gratulujemy!! I po cichu liczymy na odczarowanie „najwyższego schodka” 😉

Pełna lista wyników oraz galeria Turnieju Badmintona – KONIEC WAKACJI 2015 dostępna jest na stronie www.mosir.laziska.pl.