Udany występ w Łaziskach
3 czerwiec

W ostatni weekend maja, zawodnicy Klubu Sportowego ”WOLANT” reprezentowali Jaworzno na Mistrzostwach Łazisk Górnych w badmintonie. W całym turnieju udział wzięło ok. 50 zawodników i zawodniczek z terenu całego Śląska, w tym 4-osobowa reprezentacja naszego klubu. Bardzo cieszy nas fakt, że w najsilniej obstawionej kategorii, triumfował nasz kolega – trener Dariusz Opatrzyk.

W ramach zawodów, reprezentanci KS „WOLANT” wzięli udział w trzech kategoriach.

badminton-jaworzno-turniej-laziska-0023W kategorii open – singiel kobiet, reprezentowała nas Katarzyna Dubiel. Ostatecznie zajęła czwarte miejsce, jednak trzeba podkreślić, że miała bardzo ciężką przeprawę. Rywalki były bardzo wymagające i Kasia musiała większość swoich meczów rozstrzygać dopiero po rozegraniu trzech setów. Biorąc pod uwagę, że większość zawodniczek po przeciwnej stronie siatki było o wiele młodszych od naszej reprezentantki, turniej był dla niej mocnym obciążeniem fizycznym. Tym bardziej należy jej pogratulować uplasowania w pierwszej trójce klasyfikacji ogólnej.

badminton-jaworzno-turniej-laziska-0017W kategorii senior – singiel mężczyzn, KS „WOLANT” reprezentowało dwóch zawodników – Tomasz Żyła oraz Marcin Bobowski. Były to dla nich pierwsze oficjalne zawody, dlatego ich głównym celem było „przetarcie turniejowych szlaków” i zebranie doświadczenia, które przyda się na pewno w kolejnych zmaganiach. Ostatecznie, po rozegraniu siedmiu pojedynków, nasi koledzy uplasowali się w pierwszej dziesiątce.

badminton-jaworzno-turniej-laziska-0028W najmocniejszej kategorii open – singiel mężczyzn, reprezentował nas Dariusz Opatrzyk. Swoją dobrą dyspozycję udowodnił wygrywając niemal wszystkie swoje pojedynki w dwóch setach. Dopiero w meczu finałowym o ostatecznym triumfie naszego kolegi zdecydowała gra na przewagi. Ostatecznie nie dał on sobie jednak wyrwać zwycięstwa i po bardzo dobrych zawodach stanął na najwyższym stopniu podium!

Wygrywając drugi turniej, z sześciu punktowanych w ramach całego cyklu, Darek Opatrzyk objął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej! We wcześniejszych zawodach zajął 3 miejsce. Kolejne zmagania przed nami.

***

Wszystkich potencjalnych zawodników i pasjonatów badmintona zachęcamy do wspólnych treningów z Klubem Sportowym WOLANT. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 889-447-555.