Wakacyjne zmagania
13 sierpień

Wakacyjne zmagania

Reprezentanci KS WOLANT nie leniuchują w czasie wakacji i oprócz regularnych spotkań na treningach, znajdują też czas na zmagania turniejowe w okolicznych miastach. Tym razem na celowniku naszych zawodników znalazł się Radzionków, gdzie 4 sierpnia odbył się „Żywiołowy Turniej Badmintona”.

W zawodach wzięło udział w sumie 35 zawodniczek i zawodników, którzy rozegrali łącznie 70 spotkań, a każde z nich stało na wysokim poziomie sportowym. Zaciętość meczy sprawiła, że ostatni badmintoniści schodzili z boiska dopiero po 1 w nocy! Warto jednak było czekać do końca, by obejrzeć finałowe rozstrzygnięcia turnieju. W meczu „o złoto” zmierzył się bowiem zawodnik KS WOLANT – Dariusz Opatrzyk, który po emocjonującym spotkaniu uległ nieznacznie ostatecznemu zwycięzcy – Łukaszowi Urbaniakowi. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast inny sympatyk naszego klubu – Michał Wieczorek, który także świetnie spisał się w tych zawodach.

Oprócz naszych triumfatorów, KS WOLANT na turnieju reprezentowali także: Bartek Pytka i Michał Probierz oraz Kasia Dubiel, która rywalizowała w kategorii kobiet. Tym razem Kasi nie udało się stanąć na pudle, ale widać, że każde kolejne zawody dają jej kolejną dawkę doświadczenia i „turniejowego” obycia. W rywalizacji pań najlepsza okazała się Dominika Góralczyk, druga była Ewa Lesiuk, a na najniższym stopniu podium stanęła Marta Wysypoł.

Pełną galerię zdjęć z imprezy można znaleźć na fanpagu MOSiR Radzionków – www.facebook.com/MOSIRadzionkow.