Badmintonowe Grand Prix na finiszu
4 grudzień

Badmintonowe Grand Prix na finiszu

Po rozegraniu 3 z 4 turniejów tegorocznego Grand Prix Jaworzna w badmintonie w grach podwójnych, dużymi krokami zbliża się finał cyklu GP, który, podobnie jak w roku ubiegłym, odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS. Dodatkową atrakcją tego wydarzenia będzie także impreza towarzysząca – Mikołajkowy Turniej Badmintona dla Dzieci.

Trzecie zawody GP, mimo że weekend 25-26 listopada obfitował w liczne rozgrywki badmintona w regionie, ponownie zgromadziły w hali Via Sport Racket Center kilkudziesięciu fanów badmintona z miast Śląska i Małopolski. Wysoki poziom rozgrywek i zacięta walka spowodowały, że tym razem na podium wszystkich trzech kategorii zabrakło niestety zawodników naszego Klubu. Miejsca w środku stawki i zdobyte punkty do klasyfikacji generalnej nie wykluczają jednak zajęcia czołowych pozycji reprezentantom KS WOLANT na finiszu rozgrywek :)

O tym, czy sztuka ta im się faktycznie uda, przekonamy się już 17 grudnia, podczas wielkiego finału Grand Prix, kiedy to zapadną ostateczne rozstrzygnięcia w końcowej klasyfikacji medalowej. A walka o krążki będzie na pewno zacięta, bo wyrównany poziom cyklu powoduje, że wiele par ma szansę na podium generalki.

Po rozegraniu trzech turniejów pewna swojego miejsca – i to pierwszego – w kategorii debla kobiet może być tylko para Justyna Herman/Danuta Korbel, która występując w tym samym składzie od początku rozgrywek i notując bardzo dobre wyniki zapewniła sobie już najwyższy stopień podium. Pozostałe miejsca we wszystkich kategoriach są sprawą otwartą i wszystko rozstrzygnie dopiero ostatnia odsłona GP.

A jak przedstawiały się wyniki trzeciego turnieju:

Debel kobiet:

  1. miejsce – Beata Białek/Katarzyna Szafraniec
  2. miejsce – Karolina Bułat/Valeria Galicz
  3. miejsce – Justyna Herman/Danuta Korbel

Debel meżczyzn:

  1. miejsce – Jakub Imielski/Bartosz Turski
  2. miejsce – Marek Tondera/Tomasz Proszek
  3. miejsce – Przemysław Buda/Adam Gajda

Mixt:

  1. miejsce – Katarzyna Szafraniec/Tomasz Proszek
  2. miejsce – Anna Mynarska/Przemysław Buda
  3. miejsce – Zuzanna Jarosz/Wojciech Szczegielniak

*****

KLASYFIKACJA GENERALNA PO ROZEGRANIU 3 z 4 TURNIEJÓW

*****

Wszystkim parom dziękujemy za udział w zawodach, a najlepszym duetom gratulujemy miejsc na podium!

Jednocześnie zapraszamy na WIELKI FINAŁ Grand Prix Jaworzna w badmintonie w grach podwójnych, który odbędzie się w niedzielę – 17 grudnia 2017 r. Zapisy trwają!

Dodatkowych emocji finałowi dostarczy także planowany Mikołajkowy Turniej Badmintona dla Dzieci, w którym rakiety „skrzyżują” najmłodsi adepci badmintona. Młodzież będzie rywalizowała w sumie w czterech kategoriach singlowych, osobno chłopcy i dziewczęta w klasyfikacjach U-11 oraz U-13.

Wszelkie szczegóły organizacyjne dotyczące GP2017 można znaleźć TUTAJ.
Natomiast regulamin Mikołajkowego Turnieju Badmintona dla Dzieci dostępny jest TUTAJ.

*****

Galerie zdjęć z naszych dotychczasowych turniejów Grand Prix 2017 można obejrzeć na naszym fanpagu – www.facebook.com/kswolant oraz w klubowej GALERII KS WOLANT.

*****

Za pomoc w organizacji trzeciego turnieju, jak i całego cyklu Grand Prix serdeczne dziękujemy Urzędowi Miasta w Jaworznie, Grupie TAURON, Mega Pizzy oraz naszemu gospodarzowi Via Sport Racket Center.

GRAND PRIX III ver.4.2