Badmintonowe mistrzostwa jaworznickich szkół
12 Luty

Badmintonowe mistrzostwa jaworznickich szkół

Za nami pierwsza impreza w 2016 r. organizowana przez KS ”WOLANT”! W czwartek – 11 lutego – na parkiecie hali widowiskowo-sportowej MCKiS, odbyła się kolejna edycja Mistrzostw Jaworzna Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. W kilkugodzinnych zmagań wzięło udział niemal stu uczniów z dwudziestu jaworznickich placówek, a spotkaniom nie brakowało dramaturgii. Po skończonych zawodach najlepsi młodzi badmintoniści odebrali dyplomy, medale i puchary od organizatorów i przedstawicieli władz miasta.

Zmagania reprezentantów jaworznickich szkół rozpoczęły się o godzinie 9.00, a na boiskach oprócz samych zawodników nie brakło także nauczycieli i rodziców dopingujących swoich podopiecznych. Podczas niemal sześciu godzin rozgrywek nie brakowało świetnych zagrań i dramatycznych końcówek setów, które wywoływały w zawodnikach cała gamę skrajnych emocji. Nie brakowało nerwów, sportowej złości, a nawet płaczu ale były też oczywiście wybuchy radości i nieukrywana satysfakcja z wygrania trudnych pojedynków. Najważniejsze, że wszystko przebiegało w zdrowym i sportowym duchu fair play.

dariusz-opatrzyk– W ubiegłym roku w naszych mistrzostwach uczestniczyło ponad 60 uczniów z 18 jaworznickich szkół, natomiast w tym roku udział wzięło blisko 90 zawodniczek i zawodników z 20 placówek – mówi Dariusz Opatrzyk z klubu KS WOLANT, organizator imprezy. –  Ten progres bardzo nas cieszy, ponieważ pokazuje, że badminton staje się w Jaworznie coraz bardziej popularną dyscypliną. 

Po zakończeniu rozgrywek w poszczególnych kategoriach, najlepsi zawodnicy oraz najlepsze szkoły w klasyfikacji drużynowej otrzymały zestawy nagród rzeczowych oraz dyplomy, medale i puchary. W ceremonii dekoracji zwycięzców uczestniczyli organizatorzy – Dariusz Opatrzyk z KS WOLANT oraz radny Mariusz Kowalski ze Szkolnego Związku Sportowego, a także wspomagający imprezę Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek oraz radny Dawid Domagalski.

Indywidualnie najlepszymi zawodnikami Mistrzostw Jaworzna Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych 2016 okazali się:

Kategoria szkoły podstawowe – dziewczęta:mistrzostwa-szkół-jaworzna-2016-badminton-0060

 1. miejsce – Katarzyna Kołodiuk (SP 16)
 2. miejsce – Amelia Gibas (SP 14)
 3. miejsce – Michalina Ziętek (SP 7)

Kategoria szkoły podstawowe – chłopcy:

 1. miejsce – Adam Bochenek (SP 6)
 2. miejsce – Michał Małocha (SP 14)
 3. miejsce – Michał Stano (SP 7)

Kategoria gimnazja – dziewczęta:mistrzostwa-szkół-jaworzna-2016-badminton-0078

 1. miejsce – Aleksandra Boba (G 8)
 2. miejsce – Anna Siodłak (G 8)
 3. miejsce – Katarzyna Cira (G 10)

Kategoria gimnazja – chłopcy:

 1. miejsce – Jakub Raźny (G 4)
 2. miejsce – Jakub Mocek (G 1)
 3. miejsce – Łukasz Gajda (G 1)

Drużynowo wśród szkół podstawowych najelpsze były:

w kategorii dziewcząt:mistrzostwa-szkół-jaworzna-2016-badminton-0058

 1. miejsce SP 14
 2. miejsce SP 7
 3. miejsce SP 15

w kategorii chłopców:

 1. miejsce SP 6
 2. miejsce SP 5
 3. miejsce SP 15

Natomiast wśród gimanzjów najelsze były szkoły:

w kategorii dziewcząt:mistrzostwa-szkół-jaworzna-2016-badminton-0063

 1. miejsce G 8
 2. miejsce G 10
 3. miejsce G 4

w kategorii chłopców:

 1. miejsce G 1
 2. miejsce G 4
 3. miejsce G 11

Dwie najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjalnych będą reprezentowały miasto Jaworzno na zawodach regionalnych, mierząc swoje siły z drużynami z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej oraz Będzina. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

*****

Za pomoc w organizacji zawodów dziękujemy Szkolnemu Związkowi Sportowemu oraz Miejskiemu Centum Kultury i Sportu w Jaworznie. Impreza nie miałaby też tak atrakcyjnych nagród gdyby nie wsparcie naszych darczyńców! Za pomoc dziekujemy firmie Erfarb, Stowarzyszeniu Prywatnych Kupców Manhattan oraz radnemu Rady Miejskiej Panu Dawidowi Domagalskiemu. Organizacja Mistrzostw Jaworzna Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych była możliwa także dzięki dotacji, którą KS WOLANT otrzymał w tym roku od Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy sukcesu, a wszystkim zawodnikom dziękujemy za sportową rywalizację, a nauczycielom za dobre przygotowanie swoich wychowanków! Wszystkich Państwa, bez względu na wiek i poziom umiejętności, zapraszamy do wspólnych treningów z Klubem Sportowym „WOLANT” :)

Do zobaczenia na kolej naszej imprezie :)

Fotograficzną galerie z imprezy można znaleźć TUTAJ.