Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Jaworzna
20 czerwiec

Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Jaworzna

W dniach 9-11 czerwca 2017 r. w Zielonce odbyły się 38. Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie. W tych prestiżowych i mocno obstawionych zawodach wziął udział także nasz klubowy kolega Darek Opatrzyk, który oprócz singla, zmagał się także w grze mixtowej, wspólnie z Ewą Lesiuk z AZS UŚ Katowice.

Po dwóch medalach wywalczonych na Mistrzostwach Polski służb mundurowych w marcu br., teraz – na zakończenie tego sezonu badmintonowego – przyszedł także sukces w Zielonce, w zawodach „otwartych”. O co wcale nie było łatwo, gdyż o to aby aby stanąć na podium Mistrzostw Polski musiał walczyć z blisko 230 zawodnikami i zawodniczkami z całego kraju. Sukces jednak udało się wywalczyć! W kategorii 35+ w grze mixtowej wspólnie z Ewą Lesiuk z AZS UŚ Katowice zajął III miejsce i wywalczył brązowy medal! Tak dobrze nie poszło niestety w grze singlowej, w której Darek musiał uznać wyższość swojego przeciwnika z Sulęcina już w ćwierćfinale i właśnie w tej fazie zakończył swój udzial w turnieju. Niemniej ciągle pozostaje radość i satysfakcja, że zawodnik KS „WOLANT” ponownie stanął wśród najlepszych w naszym kraju.

Przypomnijmy, że nasz medalista jest wielokrotnym uczestnikiem Mistrzostw Polski i instruktorem badmintona. Od trzech lat, gdy wrócił po kilkunastoletniej przerwie do profesjonalnego treningu badmintonowego, w większości zawodów, w których bierze udział, zajmuje czołowe lokaty. W sezonie 2016/2017 brał udział w 6. turniejach Ogólnopolskich. Najlepszą lokatę i I miejsce zajął w X Ogólnopolskim Jurajskim Turnieju Seniorów w Częstochowie w kat. gra mixtowa, III miejsce Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w grze singlowe oraz III miejsce w grze mixtowej.

Po zakończonym długim sezonie Darek Opatrzyk, wspólnie ze swoją parterką mixtową Ewą Lesiuk w ogólnopolskim rankingu kategori 35+ znajdują się na drugim miejscu w kraju! Gratulujemy udanego sezonu, potwierdzonego medalem Mistrzostw Polski i życzymy dalszych sukcesów! Po zasłużonym odpoczynku oczywiście 😉