Cztery dni mistrzowskiej walki
20 czerwiec

Cztery dni mistrzowskiej walki

Za nami największa, jak dotąd, impreza badmintonowa, którą – jako Klub Sportowy „WOLANT” – mieliśmy przyjemność organizować. Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików, bo o nich mowa, przyciągnęły do Mysłowic 135 najlepszych zawodników młodego pokolenia z całego kraju! Przez cztery dni – od 6 do 9 czerwca – rywalizowali oni o tytuł najlepszych badmintonistów w Polsce.

Zawody rozpoczęły się w czwartek (6 czerwca) od gier eliminacyjnych i odprawy technicznej z zawodnikami i trenerami, którzy przyjechali na imprezę reprezentować swoje kluby. Uroczyste otwarcie imprezy zaplanowano natomiast na piątkowy poranek. Po prezentacji zawodników z poszczególnych województw, wszystkich przybyłych powitał organizator imprezy – Dariusz Opatrzyk z KS WOLANT oraz zaproszeni goście, wśród nich Prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz i Prezes Polskiego Związku Badmintona Marek Krajewski. Dla uświetnienia ceremoni, po odegraniu hymnu państwowego, przed zgromadzoną publicznością wystąpiły tancerki z grupy StageART Dance Studio pod przewodnictwem Weroniki Zacher oraz Dominika Stokfisz, która dała popis gry na harmonijce ustnej.

Po oficjalnej części imprezy cała uwaga poświęcona była już tylko młodym sportowcom, którzy zostawiali na kortach masę potu i serca. O tym jak wyrównany i zacięty był poziom rywalizacji świadczą same wyniki poszczególnych pojedynków, które często rozstrzygały się dopiero w trzecim secie. Próbkę zabójczej walki na najwyższym poziomie dał m.in. nasz „eksportowy” duet: Zuzia Jarosz (AZS UŚ Katowice) i Adam Bochenek (KS Wolant), którzy w walce o półfinał pokazali kawał pięknego badmintona, ulegając ostatecznie parze Magdalena Tatomir/Franciszek Dąbrowski 20:22, 24:22, 18:21.

Ale najwięcej emocji wzbudziły oczywiście same pojedynki finałowe, które rozgrywano kolejno na korcie centralnym, przy dobranej do mistrzowskiego poziomu oprawie. Także tutaj najlepsza badmintonowa młodzież w Polsce nie zawiodła fanów kometki i zaserwowała obserwującym bardzo emocjonujące pojedynki. Niedzielne zmagania (9 czerwca) zakończyła ceremonia wręczenia medali, nagród i dyplomów dla najlepszych zawodników Mistrzostw. A kolejne stopnie podium, w poszczególnych kategoriach prezentowały się następująco:

Singiel mężczyzn:

 1. miejsce – Dawid PERKOWSKI
 2. miejsce – Dominik KWINTA
 3. miejsce / 4.miejsce – Maksymilian DANIELAK oraz Bartosz WATA

Singiel kobiet:

 1. miejsce – Dominika GAJDA
 2. miejsce – Gabriela SKÓRKOWSKA
 3. miejsce / 4.miejsce – Katarzyna KISIELEWSKA oraz Julia PIWOWAR

Gra mieszana:

 1. miejsce – Kamil KISIELEWSKI/Katarzyna KISIELEWSKA
 2. miejsce – Piotr LISZKA/Anna CZUCHRA
 3. miejsce / 4.miejsce – Arkadiusz DYDYŃSKI/Emilia SKRZEK oraz Franciszek DĄBROWSKI/Magdalena TATOMIR

Debel mężczyzn:

 1. miejsce – Dominik KWINTA/Piotr LISZKA
 2. miejsce – Tomasz BUZA/Maksymilian DANIELAK
 3. miejsce / 4.miejsce – Piotr TOMASZEWSKI/Bartosz WATA oraz Jan FRAŃCZAK/Jan WILCZAK

Debel kobiet:

 1. miejsce – Dominika GAJDA/Martyna KOWALCZYK
 2. miejsce – Izabella KAMOLA/Magdalena ŁUCZAK
 3. miejsce / 4.miejsce – Julia DZIALUK/Julia STANKIEWICZ oraz Gabriela SKÓRKOWSKA/Aleksandra WĘSŁAWOWICZ

– Serdecznie gratulujemy sukcesu wszystkim medalistom mistrzostw, a wszystkim zawodnikom i trenerom dziękujemy za sportową postawę i świetne przygotowanie do zawodów! Jako klub KS WOLANT dumni jesteśmy ze sportowego i organizacyjnego poziomu mistrzostw i bardzo cieszymy się z pochlebnych opinii, jakie do nas docierały – mówi Dariusz Opatrzyk, prezes KS WOLANT, organizator imprezy. – Dziękujemy przy okazji wszystkim partnerom imprezy, który wydatnie przyczynili się do jej organizacji i liczymy na to, że także w przyszłości wspólnie będziemy spotykać się i uczestniczyć w mistrzowskich imprezach.

Wszystkie pojedynki finałowe oraz sporą część gier eliminacyjnych, ze wszystkich dni imprezy, można obejrzeć na kanale YouTube – BADMINTON POLSKA.

Zdjęcia z imprezy oraz filmowe podsumowanie mistrzostw można natomiast znaleźć na naszym facebookowym fanpage’u – TUTAJ. Dodatkową galerie zdjęć znajdziecie także w naszym fotograficznym portfolio z imprez KS WOLANT :)