Drugi podwójny turniej za nami!
28 maj

Drugi podwójny turniej za nami!

Fani badmintona z Jaworzna i okolic na sportowo uczcili w sobotę (12 maja) pamięć Mirosława Ciołczyka – wieloletniego dyrektora Miejskiego Centrum Kultury i Sportu  oraz gorącego fana kometki. Okazją do wspomnień przy sportowej rywalizacji był pierwszy w tym roku turniej badmintona w Jaworznie. Tradycyjnie jego organizatorem był Klub Sportowy WOLANT, który już po raz trzeci otworzył badmintonowy sezon właśnie memoriałem Mirosława Ciołczyka. Po raz drugi natomiast nasz klub, oprócz samorządowców i pracowników oświaty, do rywalizacji, w ramach towarzyszącego turnieju otwartego, zaprosił także wszystkich innych fanów gry w badmintona.

Pierwsi na parkiet wybiegli zawodnicy biorący udział w III Otwartych Mistrzostwach Jaworzna w Badmintonie Nauczycieli, Pracowników Oświaty i Samorządowców im. Mirosława Ciołczyka. Wśród nich jak zawsze nie zabrakło jaworznickich pedagogów, urzędników oraz przedstawicieli władz miasta. Nieco później do rywalizacji przystąpili natomiast pozostali badmintoniści, którzy o nagrody walczyli w II Otwartych Mistrzostwach Jaworzna w grach podwójnych.

Rywalizacja na pięciu boiskach, wyklejonych w Hali Sportowej MCKiS na Osiedlu Stałym, szła bardzo sprawnie, choć nierzadko wyrównany poziom zawodników i zacięta walka, powodowały, że do wyłonienia zwycięzcy trzeba było dodatkowego seta. Mimo sporej ilości graczy spoza Jaworzna, do walki o medale, w obu turniejach, mocno włączyli się także mieszkańcy naszego miasta, a wśród nich oczywiście reprezentanci KS WOLANT. Najlepsi stanęli na podium, gdzie czekały ich okolicznościowe dyplomy, medale i puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Wyniki wszystkich spotkań oraz ostateczna klasyfikację na podium można zobaczyć tutaj:

wolant-badminton-memorial-2018-0028Zwycięzców zobaczycie oczywiście także w naszej poturniejowej GALERII :)

– Cieszę się, że w kuluarowych rozmowach można było usłyszeć, że od strony sportowej i organizacyjnej, udało nam się przygotować kolejną udaną imprezę, która zgromadziła prawie 60 uczestników z całego Śląska – mówi Dariusz Opatrzyk, prezes KS WOLANT. – A jeszcze bardziej zadowala fakt, że coraz lepszy poziom gry prezentują mieszkańcy Jaworzna, którzy licznie zameldowali się na podium. Trening popłaca!

A jeśli o treningu mowa, to oczywiście zapraszamy na zajęcia prowadzone w naszym klubie! Informacje pod numerem tel.: 889-447-555.