Dwa medale naszych funkcjonariuszy
30 marzec

Dwa medale naszych funkcjonariuszy

W ostatni weekend marca, już po raz piąty, odbyły się Mistrzostwa Polski Pracowników Służb Mundurowych w Badmintonie. W świętokrzyskiej gminie Nowiny, do rywalizacji przystąpiło 130 przedstawicieli policji, wojska, służby więziennej, straży pożarnej i żandarmerii wojskowej, a wśród nich także reprezentant KS WOLANT :)

W najbezpieczniejszych badmintonowych zawodach w Polsce 😉 ponownie wziął udział nasz mundurowy – Dariusz Opatrzyk, który powtórzył sukces z ubiegłego roku i w grze singlowej w kategorii 35 + zajął wysokie trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski. Drugi krążek, także z brązowego kruszcu, Darek dodał w grze mikstowej, w której wspierała go (dobrze nam znana pani strażak) Ewa Lesiuk :)

W obu kategoriach nasi reprezentanci świetnie radzili sobie zarówno w fazie grupowej, jaki i 1/16, i ćwierćfinałach zawodów. Kolejne mecze, bez straty seta, doprowadziły ich do półfinałów, gdzie niestety, zarówno w singlu, jak i mixtcie, trzeba było uznać wyższość rywali.

Ostatecznie po bardzo udanych zawodach, na których z roku na roku można obserwować coraz wyższy poziom uczestników, udało się wywalczyć dwa brązowe medale, co bez wątpienia jest dużym sukcesem! Darkowi i Ewie składamy serdeczne gratulacje!!

Pełne wyniki wszystkich spotkań można znaleźć TUTAJ.

fot. KMP Mysłowice
fot. KMP Mysłowice