GP 2017 wystartowało!
9 październik

GP 2017 wystartowało!

W niedzielę – 1 października – Jaworzno, trzeci rok z rzędu, stało się areną badmintonowych zmagań na najwyższym poziomie! Organizowane przez KS WOLANT, Grand Prix w grach podwójnych po raz kolejny przyciągnęło na parkiet hali Via Sport Racket Center kilkudziesięciu zawodników z bliższych i dalszych miast Śląska i Małopolski. Wśród nich znaleźć można było nie tylko stałych bywalców imprezy, ale także sporo nowych badmintonistów, chcących spróbować swoich sił w deblach i mikstach.

Po rozgrzewce, ciepłej herbacie i poczęstunku, losowaniu par i grup oraz powitaniu przybyłych, tuż po godz. 9.00, rozpoczęto rywalizację na parkiecie. Jak to w sporcie bywa, także podczas jaworznickiego Grand Prix można było obserwować m.in.: potknięcia potencjalnych faworytów, świetną dyspozycję debiutantów oraz sporo zaskakujących zmian sytuacji i „powrotów z dalekiej podróży” 😉

Ostatecznie, po ośmigodzinnej rywalizacji oraz rozegraniu prawie 100 pojedynków poznaliśmy triumfatorów pierwszego z czterech turniejów cyklu Grand Prix 2017. A na podium zameldowali się:

Debel kobiet:

  1. miejsce – Justyna Herman/Danuta Korbel
  2. miejsce – Beata Białek/Bożena Wołkowycka
  3. miejsce – Sylwia Szczewczuk/Małgorzata Kabarowska

Debel meżczyzn:

  1. miejsce – Michał Wieczorek/Dariusz Opatrzyk
  2. miejsce – Przemysław Buda/Piotr Chrzęszczyk
  3. miejsce – Grzegorz Brudek/Łukasz Brudek

Mixt:

  1. miejsce – Beata Białek/Piotr Watoła
  2. miejsce – Anna Mynarska/Przemysław Buda
  3. miejsce – Karolina Bułat/Michał Wieczorek

Gratulujemy zwycięzcom i przypominamy, że kolejny – drugi z czterech – turniej w ramach III Grand Prix Jaworzna w badmintonie w grach podwójnych odbędzie się już za niespełna trzy tygodnie – 29 października 2017 r. Już teraz zachęcamy wszystkich chętnych do zapisów! Punktacja Grand Prix jest zrobiona w taki sposób, że nieobecność na jednym turnieju wcale nie wyklucza końcowego sukcesu w całym cyklu, w którym do wygrania – jak zawsze – są atrakcyjne nagrody! :) Zapraszamy! Wszelkie szczegóły organizacyjne można znaleźć TUTAJ.

*****

Galerię zdjęć z I turnieju Grand Prix 2017 można obejrzeć na naszym fanpagu – www.facebook.com/kswolant.

*****

KLASYFIKACJA GENERALNA PO ROZEGRANIU 1 Z 4 TURNIEJÓW

klasyfikacja-generalna-2017-1*****

Za pomoc w organizacji pierwszego turnieju jak i całego cyklu Grand Prix serdeczne dziękujemy Urzędowi Miasta w Jaworznie, Grupie TAURON, Mega Pizzy oraz naszemu gospodarzowi Via Sport Racket Center.

grand-prix-2017-2