Grand Prix 2018 wystartowało!
12 listopad

Grand Prix 2018 wystartowało!

W niedzielę – 28 października – Jaworzno, czwarty rok z rzędu, stało się areną badmintonowych zmagań na najwyższym poziomie! Organizowane przez KS WOLANT, Grand Prix w grach podwójnych po raz kolejny przyciągnęło na parkiet hali Via Sport Racket Center kilkudziesięciu zawodników z bliższych i dalszych miast Śląska i Małopolski. Wśród nich znaleźć można było głównie stałych bywalców imprezy, ale – co bardzo cieszy – ponownie pojawiło się także kilkoro nowych badmintonistów, chcących spróbować swoich sił w deblach i mikstach.

Po rozgrzewce, ciepłej herbacie i poczęstunku, losowaniu par i grup oraz powitaniu przybyłych, tuż po godz. 9.00, rozpoczęto rywalizację na parkiecie. W tym roku Grand Prix wystartowało w okresie obfitującym w badmintonowe imprezy więc liczba zawodników była nieco mniejsza niż w poprzednich edycjach, dlatego całe zawody rozgrywane były systemem grupowym.

Ostatecznie, po wymagającej, kilkugodzinnej rywalizacji poznaliśmy triumfatorów pierwszego z czterech turniejów cyklu Grand Prix 2018. A na podium zameldowali się:

Debel kobiet:

  1. miejsce – Beata Białek/Anna Mynarska
  2. miejsce – Patrycja Szafarczyk/Katarzyna  Klepek
  3. miejsce – Paulina Sztukowska/Katarzyna Szmendziuk

Debel mężczyzn:

  1. miejsce – Adam Gajda/Szymon Piątek
  2. miejsce – Tomasz Spyra/Dariusz Opatrzyk
  3. miejsce – Marcin Wiśniewski/Dawid Izworski

Mixt:

  1. miejsce – Beata Białek/Dariusz Opatrzyk
  2. miejsce – Patrycja Szafarczyk/Adam Gajda
  3. miejsce – Anna Mynarska/Łukasz Brudek

Gratulujemy zwycięzcom i przypominamy, że kolejny – drugi z czterech – turniej w ramach IV Grand Prix Jaworzna w badmintonie w grach podwójnych odbędzie się już 25 listopada 2018 r. Już teraz zachęcamy wszystkich chętnych do zapisów! Punktacja Grand Prix – jak zwykle – jest zrobiona w taki sposób, że nieobecność na jednym turnieju wcale nie wyklucza końcowego sukcesu w całym cyklu, w którym do wygrania – jak zawsze – są atrakcyjne nagrody!  Zapraszamy! Wszelkie szczegóły organizacyjne można znaleźć TUTAJ.

*****

Zdjęcia z I turnieju Grand Prix 2018 można obejrzeć w naszej GALERII oraz na naszym fanpagu – www.facebook.com/kswolant.

*****

KLASYFIKACJA GENERALNA PO ROZEGRANIU 1 Z 4 TURNIEJÓW

*****

Za pomoc w organizacji pierwszego turnieju jak i całego cyklu Grand Prix serdeczne dziękujemy Urzędowi Miasta w JaworznieGrupie TAURON, Fundacji „Energetyka na Rzecz Polski Południowej”, Mega Pizzy oraz naszemu gospodarzowi Via Sport Racket Center.

grand-prix-jaworzno-2018