Grand Prix piąty rok z rzędu!
15 wrzesień

Grand Prix piąty rok z rzędu!

W tym roku cykliczna impreza KS WOLANT obchodzi swój mały jubileusz! Grand Prix Jaworzna w grach podwójnych będzie rozgrywane już po raz piąty!! Przy tej okazji do turnieju zostały wprowadzone delikatne zmiany, podyktowane oczekiwaniami uczestników poprzednich edycji. Dla zawodników zaawansowanych nie zmieni się w zasadzie nic, za to początkujący amatorzy dostaną szansę rywalizacji z osobami o zbliżonych umiejętnościach.

Grand Prix w grach podwójnych to badmintonowa impreza ciesząca się największą popularnością w Jaworznie. Od czterech lat regularnie startują w niej dziesiątki zawodników niemal z całej Polski, a wśród nich nie brakuje stałych bywalców turniejów ogólnopolskich i międzynarodowych, mogących się pochwalić wieloma medalami i tytułami. Tak zacne grono uczestników powodowało do tej pory, że badmintoniści początkujący lub z mniejszym doświadczeniem często pełnili rolę „chłopców do bicia” i mimo całego szeregu pozytywów wynikających z możliwości rywalizowania z lepszymi graczami, amatorzy nie mieli szans na realną rywalizację o najlepsze lokaty.

– Mamy nadzieję, że V edycja naszego Grand Prix to zmieni. Dla zawodników początkujących stworzona została oddzielna kategoria „AMATOR”, w której mierzyć się będą mogli gracze dopiero zaczynający swoją przygodę z kometką lub uprawiający tę dyscyplinę sporadycznie – wyjaśnia prezes KS WOLANT Dariusz Opatrzyk. – Turniejowi wyjadacze skrzyżują natomiast rakiety w formule znanej z poprzednich edycji, którą teraz nazwaliśmy „OPEN”.

Należy tutaj zaznaczyć, że „OPEN” w jaworznickim Grand Prix nie jest skierowane do graczy profesjonalnych, dlatego też w turniejach będą mogli wziąć udział zawodnicy nie posiadający od co najmniej 5 lat licencji PZBad oraz seniorzy (kobiety powyżej 25 roku życia i mężczyźni powyżej 30 lat z licencją PZBad  – zgodnie z Regulaminem Seniorów pkt. Va.2).

Garść informacji i formalności

Grand Prix Jaworzna w badmintonie w grach podwójnych 2019 będzie się składało z cyklu czterech turniejów, jednego w każdym miesiącu, od października 2019 r. do stycznia 2020 r. Zaplanowane terminy kolejnych zawodów są następujące: 20 października, 17 listopada, 15 grudnia oraz 12 stycznia. Do udziału w zawodach zapraszamy ponownie męskie i żeńskie pary deblowe oraz mixty. Duety, które wywalczą podium w poszczególnych zawodach będą mogły oczywiście liczyć na okolicznościowe puchary a triumfatorzy całego cyklu otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zgłoszenia do pierwszego turnieju cyklu już są przyjmowane!! Swój akces do zawodów można zgłaszać do 17 października, do godz. 20.00, za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem – uks.wolant@wp.pl oraz smsowo, pod nr tel.: 889-447-555. W zgłoszeniu należy podać:
a) imię i nazwisko,
b) nazwę klubu/miejscowość,
c) rodzaj gry/gier (wraz z podaniem danych partnera/ki).

Wszelkie kwestie organizacyjne, punktacje zawodów oraz informację o zapisach do poszczególnych edycji Grand Prix i opłatach startowych można znaleźć w REGULAMINIE V GRAND PRIX JAWORZNA W GRACH PODWÓJNYCH.

Jak bawiliśmy się podczas poprzednich edycji GP możecie sprawdzić w naszej GALERII oraz na facebookowym fanpage’u KS WOLANT.

GRAND PRIX 2019 plakat