Kolejny sukces Michała Wieczorka
30 styczeń

Kolejny sukces Michała Wieczorka

Bez wątpienia możemy powiedzieć, że badmintonowy początek roku w KS WOLANT należy do Michała Wieczorka. Po indywidualnym sukcesie w ogólnopolskim turnieju seniorów w Pabianicach i deblowym podium z Darkiem Opatrzykiem w Pszczynie, tym razem nasz kolega zwyciężył w XI Grand Prix Chrobrza.

Świetną dyspozycję Michała zauważyli sami organizatorzy turnieju, którzy tak scharakteryzowali swoje zawody:

Tegoroczna edycja była wyjątkowa pod każdym względem. W kategorii kobiet i mężczyzn zdecydowano się na zwiększenie liczby uczestników i otwarcie się na zawodniczki i zawodników spoza powiatu. Dzięki temu rozgrywki zyskały na atrakcyjności i niewątpliwie poziom znacznie się podniósł co tylko może cieszyć. Świetny pokaz umiejętności pokazał Michał Wieczorek z Olkusza, a także zawodnicy z Buska. Jak lew walczył w finale nasz jedyny przedstawiciel w fazie finałowej – Karol Gołuszka. Jednym słowem same pozytywy.

Reprezentant KS WOLANT najpierw bez problemów uporał się z grupowymi rywalami, by potem bez straty seta przebranąć przez ćwierć i pół-finały. Także w decydującym pojedynku dominacja Michała była wyraźna i ostatecznie pokonał on swojego rywala 2:0 (21:13, 21:11).

Piorunujący początek sezonu spowodował niestety, że organizm Michała „odmówił na razie wspópracy” i nasz triumfator musi trochę odpocząć, ale gratulując sukcesów liczymy jednocześnie, że jest to zwykłe zmęczenie i niebawem wrócimy do wspólnych treningów.

Galeria z imprezy

Mecz finałowy: