Mistrzostwa Elity w kolorze brąz
26 czerwiec

Mistrzostwa Elity w kolorze brąz

Zawodnicy reprezentujący Klub Sportowy WOLANT udanie zakończyli przedwakacyjny sezon turniejowych występów, biorąc udział w Mistrzostwach Śląska w Badmintonie, które rozegrane były w Hali Widowiskowo-Sportowej w Blachowni. Brązowy medal w kategorii „Elite” wywalczyła w mikście para Dariusz Opatrzyk i Ewa Lesiuk.

Rozegrane w sobotę – 18 czerwca – zawody zgromadziły w Blachowni prawie 140 zawodników, którzy rywalizowali w katerogiach: Elity, Juniorów Młodszych, Młodzików i Młodzików Młodszych. Żeby wyłonić zwycięzców poszczególnych klasyfikacji rozegrano grubo ponad 100 meczy, a impreza trwała ponad 9 godzin!

Reprezentanci KS WOLANT startowali w najtrudniejszej kategorii „Elite”, w której biorą już udział medaliści Mistrzostw Polski, a często także reprezentanci kraju. W grze pojedynczej zagrał Michał Wieczorek, a w deblu wystąpiła para Darek Opatrzyk/Michał Wieczorek. Niestety rygorystyczne wymogi turnieju nie wybaczały żadnych błędów i puchrowa drabinka powodowała, że już pojedyncza porażka eliminowała z dalszych gier. Takie porażki przydarzyły się naszym zawodnikom i już w pierwszej fazie rozgrywek musieli uznaź wyższość rywali i nie awansowali dalej.

Tym samym honor KS WOLANT musiała ratować gra mikstowa, w której wystąpił Darek Opatrzyk z zaprzyjaźnioną z naszym klubem Ewą Lesiuk z AZS UŚ Katowice. Jaworznicko-katowicka para świetnie sobie poradziła i ostatecznie staneła na najniższym stopniu podium, zdobywając brązowy medal.

Przed nami wakacyjna przerwa więc wszystkim życzymy udanego wypoczynku, a na boiska wracamy już na początku września! :)