Mistrzostwa Jaworzna nauczycieli, pracowników oświaty i samorządowców
28 kwiecień

Mistrzostwa Jaworzna nauczycieli, pracowników oświaty i samorządowców

Z przyjemnością i dumą informujemy, że Klub Sportowy WOLANT przygotowuje się właśnie do organizacji kolejnej ważnej imprezy badmintonowej w Jaworznie! Już w niedzielę – 24 maja – w hali sportowej VIA SPORT odbędą się I Mistrzostwa Jaworzna nauczycieli, pracowników oświaty i samorządowców w Badmintonie. Proces rekrutacji zawodników już ruszył więc zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w naszym turnieju i nadsyłania swoich zgłoszeń.

Jak sama nazwa wskazuje, organizowane Mistrzostwa są skierowane do nauczycieli, pracowników oświaty oraz samorządowców, którzy są pasjonatami badmintona i lubią aktywnie spędzać czas. Będzie to świetna okazja do integracji środowiska, którego przedstawiciele nie raz brali już udział w imprezach organizowanych przez KS WOLANT. Mamy nadzieję, że oprócz samej sportowej rywalizacji, Mistrzostwa będą też przyczynkiem do wzbudzenia potrzeby racjonalnej troski o własne zdrowie i sprawność fizyczną oraz rozwijanie potrzeby aktywnego uczestnictwa w życiu sportowym.

Zawodnicy, którzy wezmą udział w turnieju, będą się mogli zmagać w pięciu różnych kategoriach, a każdy uczestnik będzie mógł zagrać w dwóch z nich. Rywalizacja toczyć się będzie w grze pojedynczej pań i panów, w grze deblowej pań i panów oraz w mikście. Najlepsi badmintoniści w każdej z klasyfikacji będą mogli oczywiście liczyć na nagrody i upominki.

Zgłoszenia do zawodów, do wszystkich gier, będą przyjmowane do 19 maja 2015 r. za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem – uks.wolant@wp.pl oraz smsowo, pod nr tel.: 889-447-555.

Nad naszymi Mistrzostwami honorowy patronat objął Prezydent Miasta Jaworzna, a w oficjalnym otwarciu imprezy udział zdeklarował aktualny Mistrz Europy w badmintonie, który wystąpi w grze pokazowej. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w I Mistrzostwach Jaworzna nauczycieli, pracowników oświaty i samorządowców!

Zaplanowany program zawodów przedstawia się następująco:

 • środa 20.05.2015 r. godz. 19.30 – losowanie par w hali VIA SPORT,
 • niedziela 24.05.2015 r.:
  • godz. 8.45 – odprawa techniczna,
  • godz. 9.00 – rozpoczęcie gier singlowych mężczyzn kat. open,
  • godz. 11.00 – uroczyste otwarcie Mistrzostw (gra pokazowa z udziałem Mistrza  Europy w Badmintonie),
  • godz. 11.30 – rozpoczęcie gier singlowych kobiet  kat. open,
  • godz. 14.00 – rozpoczęcie gier podwójnych DK, DM, Mixt,

Szczegółowe informacje można znaleźć w komunikacie organizacyjnym.