Mistrzostwa rozstrzygnięte, Grand Prix rozpoczęte
28 październik

Mistrzostwa rozstrzygnięte, Grand Prix rozpoczęte

Kolejne turniejowe combo za nami! W jego ramach wyłoniliśmy Mistrzów Jaworzna na rok 2021 – wśród dorosłych, dzieci i młodzieży oraz nauczycieli i samorządowców, a także poznaliśmy zwycięzców pierwszego z czterech turniejów tegorocznego Grand Prix.

Pierwszy dzień zmagań to 13-godzinna uczta badmintona w prawdziwie międzynarodowej obsadzie! Wśród ponad 100 zawodników znaleźli się reprezentanci aż 7 państw! By wyłonić najlepszych zawodników VI Mistrzostw Jaworzna im. Mirosława Ciołczyka oraz poznać pierwszych triumfatorów cyklu GP2021, potrzebnych było ponad 200 pojedynków! Zabawa była przednia, rywalizacja zacięta, a my raz jeszcze składamy gratulacje medalistom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie i dobrą zabawę w duchu fair play!

W drugim dniu rywalizacji hala należała po raz kolejny do najmłodszych zawodników. W szranki stanęło ponad 50 zawodników i zawodniczek młodego pokolenia. Juniorzy jak zwykle luz i spontaniczną zabawę, sprawnie przeplatali szczerymi emocjami, chęcią wygranej oraz łzami smutku i radości :)

Z naszej perspektywy, bardzo cieszy nas duże zaangażowanie w zawody reprezentantów KS WOLANT! Spośród 32 wychowanków – 18 „seniorów” i 14 „juniorów” – aż 18 udało się stanąć na podium!!! :) Trenerskie serce pęka z dumy 😉 Brawo Wy!!

Poniżej znajdziecie pełne wyniki z dwudniowych zmagań oraz przejściową klasyfikację generalną Grand Prix po pierwszym turnieju.
W związku z tym, że w Mistrzostwach Jaworzna rozgrywane były tylko miejsca o podium, za dalsze lokaty w generalce Grand Prix kilka zespołów dostało po tyle samo punktów (np. za miejsca 4-6 itp.). Sprawiło to, że stawka po pierwszym turnieju jest jeszcze bardziej wyrównana niż zwykle! To z kolei oznacza, że jeszcze łatwiej będzie odrabiać ewentualne straty lub nieobecność z inauguracji GP w kolejnych odsłonach zmagań! :) Zgłoszenia do drugiego turnieju cyklu już są przyjmowane!!

*****

PEŁNE WYNIKI MISTRZOSTW JAWORZNA W BADMINTONIE IM. MIROSŁAWA CIOŁCZYKA

*****

KLASYFIKACJA GENERALNA PO ROZEGRANIU 1 Z 4 TURNIEJÓW

*****

Za pomoc w organizacji cyklu Grand Prix serdeczne dziękujemy Urzędowi Miasta w Jaworznie, Miejskiemu Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, firmie Art-Com, firmie Mega Pizza, firmie YASUMI.

GRAND PRIX 2021 ver.2