Młodzieżowe Mistrzostwa Jaworzna 2017
9 marzec

Młodzieżowe Mistrzostwa Jaworzna 2017

Po zimowym „spowolnieniu” imprezowym, w marcu przyszedł czas na turniejowy powrót na badmintonowe parkiety. Pierwsza „na tapecie” znalazła się jedna z cyklicznych imprez organizowanych przez KS WOLANT – Mistrzostwa Jaworzna Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w badmintonie.

1 marca 2017 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS do rywalizacji na boisku przystąpiło 80 uczniów i uczennic z 21 jaworznickich placówek. Młodzież, wspierana przez swoich opiekunów i nauczycieli, dzielnie walczyła na parkiecie, by po kilkugodzinnych zmaganiach móc podnieść w górę upragniony puchar.

Po zakończeniu rozgrywek w poszczególnych kategoriach, najlepsi zawodnicy oraz najlepsze szkoły w klasyfikacji drużynowej otrzymały zestawy nagród rzeczowych oraz dyplomy, medale i puchary.

Organizatorem zawodów, oprócz naszego klubu, były także: Miejski Szkolny Związek Sportowy w Jaworznie oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, a honorowy patronat nad mistrzostwami objął Prezydent Miasta Paweł Silbert.

Za pomoc w organizacji imprezy dziękujemy także naszym partnerom – firmie ERFARB i Stowarzyszeniu Prywatnych Kupców MANHATTAN oraz Urzędowi Miejskiemu w Jaworznie, który także w tym roku wspiera działalność KS WOLANT.

Pełne wyniki zawodów można zobaczyć na stronie Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego – MSZS Jaworzno.

Galeria z zawodów dostępna jest TUTAJ.