Podium na mundurowych mistrzostwach!
29 marzec

Podium na mundurowych mistrzostwach!

Suchedniów w woj. Świętokrzyskim stał się ostatnio najbezpieczniejszym miejscem w naszym kraju! Wszystko za sprawą IV Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Badmintonie, które rozgrywane były w weekend 19-20 marca, właśnie w tym mieście. Oczywiście nie zabrakło na nich także funkcjonariuszy z KS WOLANT! :)

Swoje umiejętności wśród najlepszych strzelb 😉 rakiet polskiej mundurówki prezentowali Darek Opatrzyk (reprezentujący – jako jedyny przedstawiciel garnizonu śląskiego – barwy Policji) i Michał Wieczorek (małopolska Straż Pożarna). Zawodnicy KS WOLANT wystapili zarówno w rozgrywkach indywidualnych, w swoich kategoriach wiekowych, jak i w grze deblowej. Najlepiej zaprezentował się Darek, który po gładkim wygraniu swojej grupy, uległ swojemu rywalowi z rzeszowskiej komendy Policji – Łukaszowi Pieniążkowi dopiero w półfinale, ostatecznie zajmując trzecie miejsce w Mistrzostwach. Trochę gorzej poszło Michałowi, który pomimo dwóch wygranych i zajęciu drugiego miejsca w grupie, nie awansował do dalszych rozgrywek. Ale był to jego debiut w tych silnie obsadzonych zawodach więc na pewno za rok – gdy już bardziej oswoi się ze swoją strażacką sikawką 😉 – będzie lepiej. W grze podwójnej natomiast, nasi koledzy łatwo uporali się z grupowymi rywalami, łatwo awansując do kolejnej fazy rozgrywek, niestety II fazę zakończyli już w ćwierćfinale, ulegając – jak się okazało – srebrnym medalistom z pary Mariusz Bińkowski / Adam Krok.

Trzeba podkreślić, że poziom mistrzostw stał na naprawdę wysokim poziomie i ponownie cieszył się dużym zainteresowaniem samych zawodników. W sumie w zmaganiach wzięło udział
109 pracowników policji, wojska, służby więziennej, strażaków i żandarmerii wojskowej.

Pełną listę pojedynków i wyników można obejrzeć TUTAJ.

 

mistrzostwa_sluzb_mundurowych_2016-2 mistrzostwa_sluzb_mundurowych_2016-3