Poznaliśmy najlepszych seniorów 2021 r.
9 czerwiec

Poznaliśmy najlepszych seniorów 2021 r.

Po trzech dniach intensywnych zmagań, podczas których zacięte boje na siedmiu boiskach prowadziło prawie 240 zawodników w 37. kategoriach, wyłoniliśmy triumfatorów 42. Mistrzostw Polski Seniorów w Badmintonie – TAURON 2021.

Polscy weterani badmintona po raz kolejny udowodnili, że wiek to tylko cyfra, a naszą wspaniałą dyscyplinę można z sukcesami uprawiać bez względu na metrykę :) Obserwatorzy zawodów mogli się o tym przekonać na własne oczy, nierzadko wzdychając i pokrzykując po świetnych zagraniach zawodników. Zaciętych i pełnych emocji pojedynków nie brakowało na żadnym poziomie rywalizacji, a wywalczenie miejsca na podium wymagało żelaznej kondycji i wzniesienia się na szczyt własnych umiejętności.

Tym bardziej cieszymy się, że wśród najlepszych zawodników Mistrzostw znalazło się także miejsce dla reprezentantów KS WOLANT :) Multimedalistką w naszym klubie okazała się Maria Rzeźniczek, która zdobyła 3 brązowe krążki w kategoriach: WS kat.60+, XD kat.60+ (wspólnie z Jackiem Osadnikiem – STB Energia Lubliniec) – oraz WD kat.55+ z Krystyną Cielecką. Najniższy stopień pudła wywalczył także Dariusz Opatrzyk (wspólnie z Justyną Herman – ULKS Lotka Olsztyn) w kat. XD 40+. Najlepszy występ zaliczyła Beata Białek, która w parze z Rafałem Hawelą (CT Arena Hawel Academy Poznań) w kat. XD 35+ sięgnęła po złoto!
Komplet wyników oraz listę zwycięzców wszystkich kategorii można znaleźć TUTAJ.
Serdecznie gratulujemy!!

Bardzo wysoki poziom zmagań mogli w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS obserwować wszyscy chętni kibice badmintona, a osoby, które nie mogły pojawić się w hali, mogły śledzić mistrzowską rywalizację w internecie. Na kanale YouTube BADMINTON POLSKA prowadzona była transmisja wszystkich meczy z trzech boisk. Tam też można cały czas oglądać zapis pojedynków.

Jako KS WOLANT jesteśmy dumni z ciągle docierających do nas pochlebnych opinii na temat organizacji Mistrzostw. Cieszymy się, że oprawa zawodów znalazła uznanie w oczach uczestników, partnerów i obserwatorów imprezy. DZIĘKUJEMY :)

W tym miejscu warto wspomnieć wszystkich, którzy mieli swój wkład w ten nasz wspólny sukces. Za pomoc w organizacji 42. Mistrzostw Polski Seniorów w Badmintonie – TAURON 2021, składamy serdeczne podziękowania naszym partnerom:
TAURON POLSKA ENERGIA – sponsor strategiczny
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Urząd Miejski w Jaworznie, MCKiS Jaworzno, Yonex Badminton, ICB Pharma, Pchełka LAB, FONOS-Auto Części, Jaworznickie TBS, Grupa CARGO, Remagum Mysłowice, Yasumi Polska, Mega-Pizza, GKRPA Jaworzno, Fizjoterapia i Rehabilitacja Maja Bełch oraz patronom medialnym: TVP3 Katowice i Puls Jaworzna.
Głębokie ukłony należą się także ekipie sędziowskiej, której przewodził Piotr Skrzek oraz naszej niezawodnej obsłudze medycznej :) DZIĘKUEMY!!!

Zachęcamy do obserwowania naszego klubowego fanpage’a – www.facebook.com/kswolant – gdzie na bieżąco będą pojawiały się kolejne galerie zdjęciowe i podsumowania :)

Dziękujemy i do zobaczenia :)